Pogoda na południu Polski ulegnie nagłej zmianie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne na najbliższe dni dla pięciu województw. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia – informuje IMGW. Mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu i gradem, oraz silne porywy wiatru. 
 
Pogoda tej wiosny nas nie rozpieszcza. W najbliższych dniach szczególną ostrożność zachować muszą mieszkańcy województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Jak przewidują synoptycy, w południowej części Polski wystąpią niebezpieczne zjawiska meteorologiczne. 
 
 
Pogoda w Polsce: ostrzeżenia meteorologiczne 
 
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nagłym załamaniem pogody. 26 maja w części województwa śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego, synoptycy przewidują wystąpienie silnego deszczu i burz
 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia – alarmuje IMGW. Do godzin południowych, mają występować burze z porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Alarmy wygasną we wtorek o godzinie 22. W kolejnych dniach ponownie nastąpi załamanie pogody.

  1. Michał Wiśniewski zaatakował Kubę Wojewódzkiego. Nikt nie mógł się tego spodziewać, padły mocne słowa
  2. Wprowadzono nowe mandaty. Fatalne wieści dla kierowców, 3/4 z nich może teraz dostać karę
  3. Nagle zmieniono zapisy w tarczy antykryzysowej. Chodzi o pensje Polaków i ich zatrudnienie
Prognoza pogody na czwartek 28 maja
 
W czwartek 28 maja mieszkańcy województwa świętokrzyskiegośląskiegomałopolskiego, a także podkarpackiego ponownie powinni spodziewać się dużych opadów deszczu, burz i porywów wiatru do 65 kilometrów na godzinę.
 
ZOBACZ ZDJĘCIE:
pogoda
Fot. pixabay.com/FREE-PHOTOS

Pogoda w Polsce: synoptycy ostrzegają przed burzami i silnymi opadami w południowej części kraju.

ZOBACZ TEŻ:
źródło: tvnmeteo.tvn24.pl
 
Poprzedni artykułŁukasz Szumowski zabrał głos. Minister podał dane, które mogą zmienić codzienność nas wszystkich
Następny artykułZnaki zodiaku, które najczęściej zdradzają. Lepiej od razu uciekać, nie nadają się do związków
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.