Pojawiły się szokujące doniesienia na temat udziału Polaków w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Federacji Rosyjskiej. Wszystko wskazuje na to, że bardzo prawdopodobne jest to, że Polacy nie pojadą na mundial w Rosji. Z jakiego powodu? 

Wszystko wskazuje na to, że przyczyna może być… polityczna. To Wielka Brytania rozważa pomysł zbojkotowania zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. W tej sprawie toczyć mają się rozmowy z innymi państwa, również z Polską. Media sugerują, że do bojkotu miałyby dołączyć Australia, Japonia i właśnie… nasz kraj.

Sprawa otrucia byłego rosyjskiego szpiega

Niestety, jest taka możliwość, że Polacy nie pojadą na mundial w Rosji, jeśli doniesienia brytyjskich służb się potwierdzą. O co chodzi? O otrucie w Wielkiej Brytanii byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala. Skripal był agentem GRU, potem jednak rozpoczął z brytyjskim wywiadem MI6, wydając siatkę rosyjskich szpiegów w Zjednoczonym Królestwie.

Kilka dni temu Skripal i jego córka zostali hospitalizowani w stanie krytycznym po tym, jak próbowano ich otruć. Wszystkie podejrzenia prowadzą do Federacji Rosyjskiej, która wszystkimi możliwymi sposobami próbuje się odciąć od tego wydarzenia. Służby brytyjskie nie mają jednak wątpliwości, że to właśnie Rosja próbowała zabić szpiega.

Polacy nie pojadą na mundial w Rosji?

Jeśli wiadomość o powiązaniach Rosji z zamachem się potwierdzą, brytyjska dyplomacja rozważa między innymi bojkot Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które już w czerwcu rozpoczną się w Rosji.

Do tego aktu namawiane są także inne państwa. Póki co rozmowy toczyły się z ministrami dyplomacji Australii, Japonii i Polski. Według brytyjskich mediów współpraca na tym polu jest wysoce prawdopodobna.

Nie wiadomo, na jakim poziomie ma być przeprowadzony bojkot. Brytyjscy ministrowie rozważają możliwość, że do Rosji nie pojadą politycy, urzędnicy i działacze, ale także że cała Reprezentacja Anglii nie weźmie udziału w zawodach.

Nie wiadomo, czy z ministrami innych państw, w tym Polski, rozmawiano tylko o bojkocie politycznym, czy także sportowym. Jeśli jednak potwierdzi się udział Federacji Rosyjskiej w zamachu na Skripala, możliwe jest, że Polska Reprezentacja Narodowa w Piłce Nożnej nie pojedzie na Mistrzostwa Świata w Rosji.

Co sądzicie o całej sytuacji? Czy polityka powinna być mieszana ze sportem?

źródło: pikio.pl 

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Dzień Dobry TVN: Hipnoza na żywo. Udany eksperyment?
  2. Kinga Rusin poważnie chora! Nie była w stanie przyjść do Dzień Dobry TVN
  3. SKANDAL na Eurowizji 2018. Margaret SPLAGIATOWANA?!