Polska ikona filmu zmarła 6 lipca 2020 roku. Nie żyje Barbara Plec-Ślesicka, cały kraj pogrążony w żałobie. Smutne informacje przekazano za pośrednictwem profilu Warszawskiej Szkoły Filmowej. Kobieta współpracowała między innymi z samym Andrzejem Wajdą czy Agnieszką Holland — miała 84 lata.

Polska wybitna kierowniczka produkcji i jedna z najważniejszych ikon swojego fachu zmarła w miniony poniedziałek. Branża teatralna wspomina zmarłą Barbarę Plec-Ślesicką, łączymy się z pogrążoną w żałobie rodziną.

Nie żyje Barbara Pec-Ślesicka

O śmierci artystki poinformowała Warszawska Szkoła Filmowa za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku. Kobieta nadzorowała realizację najwybitniejszych filmów Polskiej kinematografii. Była członkinią Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Polskiej Akademii Filmowej.

Kobieta za swoje wybitne dokonania otrzymała wiele znaczących nagród. To wielka strata nie tylko dla rodziny, ale też dla całego kraju i środowiska kulturalno-filmowego.

  1. Céline Dion pokazała się bez makijażu. Brak słów, ciężko uwierzyć, jak naprawdę wygląda artystka
  2. Lasy Państwowe wprowadziły 4 obostrzenia. Niebywale ważny komunikat dla wszystkich grzybiarzy
  3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Resort przestrzega Polaków, chodzi o obostrzenia

Barbara Pec-Ślesicka nie żyje, miała 84 lata

Maciej Ślesicki, czyli syn wybitnej artystki, który jest jednym z założycieli Warszawskiej Szkoły Filmowej wspomina mamę we wzruszającym wpisie:

–  O takim kierowniku produkcji marzy każdy reżyser. Była niezwykle silną kobietą, dla której nie istniały rzeczy niemożliwe do załatwienia, czy problemy nie do rozwiązania, a jednocześnie ciepłą i kochaną mamą i babcią — powiedział  Maciej Ślesicki cytowany przez portal jastrzabpost.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wiadomości TVP bezwzględnie skrytykowane tuż przed drugą turą wyborów. Pojawiły się dziesiątki skarg
  2. Katastrofa kolejowa, są ofiary śmiertelne i wielu rannych. Tragedia u naszych sąsiadów
  3. Dramatyczny wypadek autobusu w stolicy. Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca mógł być pod wpływem substancji psychoaktywnych
  4. Młoda kobieta pokazała, jak wygląda jej ciało po 3 dzieci. Ze łzami w oczach wstawiła zdjęcia
  5. Polski gwiazdor pokazał się z inną kobietą. To dla niej zostawił żonę i dzieci?
  6. Ogromna katastrofa, na miejscu 11 zastępów straży i 10 karetek. Trwa dramatyczna akcja służb

Źródło: facebook.com/WarszawskaSzkołaFilmowa

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.