Polska będzie musiała zmierzyć się z kolejną falą upałów już dziś. Jak podaje interia.pl, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla dwóch województw. Ostrzeżenia będą obowiązywały 13 sierpnia, przez cały dzień. Musimy się przygotować. 

W ostatnim czasie pogoda rozpieszcza nas jak nigdy. Temperatura jest niezwykle wysoka jak na polskie lato. Jednak to tylko jedna strona medalu, z drugiej strony wysokie temperatury mogą być bardzo niebezpieczne. Z tego względu IMGW wydał ostrzeżenie I stopnia dla dwóch województw. 

Polska musi przygotować się na kolejną falę upałów 

Wysokie temperatury jeszcze zostaną z nami przez jakiś czas, tak wynika z prognoz przedstawianych przez synoptyków. Polska powinna jednak szczególnie przygotować się na dzisiejszy dzień. W całym kraju możemy spodziewać się bardzo wysokich temperatur. Jednak szczególnie zagrożone są dwa województwa: 

  • dolnośląskie 
  • lubuskie

IMGW ostrzega, że temperatury mogą wahać się od 29 do 31 stopni Celsjusza. 

  1. Kiedy goście wyszli, kelnerka spojrzała na napiwek. Kobieta natychmiast wybiegła za nimi z restauracji, tak szybko jak umiała
  2. Maria Czubaszek stanęłaby w obronie uciśnionych? Przypominamy jej poruszające i mocne słowa, wielu może ich nie pamiętać

Jak przygotować się na upały? 

Aby przetrwać ten upalny czas, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podkreśla, aby nie zapominać o regularnym nawadnianiu. Ważne jest również, aby unikać przemieszczania się w pełnym słońcu i spędzania długich godzin na zewnątrz. Natomiast jeżeli występuje taka konieczność to zakryć czymś głowę. 

Dbajcie o siebie i unikajcie niepotrzebnego narażania własnego zdrowia.

ZOBACZ TEŻ: 

  1. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  2. Tragedia na oczach uczniów podstawówki. Wstrząsająca śmierć podczas lekcji online
  3. Afryka rozpada się kawałek po kawałku. W jej miejscu ma powstać kolejny ocean
  4. Wielki sekret Margaret ujawniony. Padły bardzo bezpośrednie słowa, przesadziła?
  5. Rydzyk znowu na językach, zorganizował nietypowe wakacje. Wiemy, ile trzeba było zapłacić, obiad i śniadanie w pakiecie

Źródło: interia.pl 

 

Poprzedni artykuł52-letnia Beata Ścibakówna w samym bikini. Niezwykły widok, co za ciało
Następny artykułJednego problemu z powrotem do szkół nikt nie wziął pod uwagę. Chodzi o kluczową rzecz
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.