Poród dla naszych bohaterek był prawdziwym koszmarem, o którym nie zapomną do końca życia. Co więcej, nie chodzi tu o ból, który okazał się dla nich nie do zniesienia. Kobiety usłyszały słowa, które nigdy nie powinny paść z ust lekarzy czy personelu. Usłyszałam, że mój syn urodził się brzydki, napisała jedna z nich. 

Poród dla każdej z nas jest ekstremalnym i wiekopomnym przeżyciem- to nie ulega wątpliwości. Dzieje się tak bez względu, czy jest to nasz pierwszy, czy kolejny raz z rzędu. Jakiś czas temu w Łodzi na oddziałach położniczych przeprowadzone zostały badania, które jednoznacznie wskazują, iż matki nie mają najlepszych wspomnień związanych z porodem. Teoretycznie byłoby to dość zrozumiałe, gdyby nie jeden drobny niuans…

Poród dla tych kobiet był koszmarem! 

Ankiety, które zostały  uzupełnione przez matki w łódzkich spzitalach jednoznacznie dowodzą iż, poród był dla nich ogromnym nieszczęściem i traumą, którą chciałyby, jak najszybciej wymazać z pamięci. 

Jestem zszokowana, że w XXI w. kobiety wciąż są przy porodzie obrażane i doświadczają przemocy- wspomina Edyta Nowicka Fundacji Rodzić po łódzku.

Aż ciężko uwierzyć, że sytuacje, które kobiety opisywały w swoich wyznaniach naprawdę miały miejsce. 

Kobiety były przerażone!

Za sprawą nieczułych lekarzy, a także niekompetentnych i nieprofesjonalnych położnych poród był dla naszych bohaterek przykrym przymusem. Zastanawiacie się dlaczego? Już wyjaśniamy. 

-Dawał mi odczuć, że jestem śmieciem, bo jestem gruba. Był bardzo chamski. Nawet jak w trakcie szycia było mi niedobrze i mówiłam, że będę wymiotować, to siedział na krześle pod ścianą i się śmiał ze mnie- czytamy słowa jednej z matek przytoczone przez Gazetę Wyborczą.

-W czasie porodu lekarz krzyczał: Nie drzyj się. Usłyszałam, że moje dziecko urodziło się brzydkie- wyznała kolejna z kobiet. 

-Po cesarskim cięciu nie dostałam informacji, dlaczego podano mi pełne znieczulenie. Na moje pytanie lekarz dyżurny odpowiedział, że tak bywa- czytamy na portalu popularne.pl 

To właśnie dzięki ankiecie zorganizowanej przez fundację Rodzić Po Ludzku społeczeństwo dostrzegło ten poważny i stale powracający problem. Co więcej, kobiety opisywały w nich nie tylko zachowania poszczególnych członków personelu, ale również wygląd placówki i sprzętu, który również pozostawiał wiele do życzenia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Poród
Instgaram.com @ambreenz.r

Lekarze i położne ośmieszyły je podczas porodu. 

Poród
Instagram.com @nannyplus_household_staff_ltd

Łódzki personel doszczętnie zniszczył ich marzenia i wyobrażenia o porodzie.

Poród
Unsplash.com @thirdwheelphoto

Poród był dla nich doświadczeniem, o którym nigdy nie zapomną. 

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Małżeństwo pokazało zdjęcia swojego chorego dziecka. Internauci wylali na nich wiadro pomyj, nazywają dziewczynkę potworem
  3. „Cała rodzina się ze mnie śmieje, ich dzieci i sąsiedzi też. Tylko dlatego, że mam 30 lat i nie mam męża”
  4. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty
  5. Zuzia dostała zaproszenie na ślub. Znalazła w nim kartkę z żądaniami pary młodej i aż się w niej zagotowało

 

 

Poprzedni artykułCórka Pawła Adamowicza przyjęła komunię przy grobie ojca. Wzruszające zdjęcia
Następny artykułDziś świętowaliby trzecią rocznicę ślubu. Piotr Woźniak-Starak pięknie mówił o żonie: ”To jest coś głębszego, mówią o nas stare dusze”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.