Małżeństwo z Wielkiej Brytanii pokazało swoje chore dziecko w sieci. Internauci nie mieli litości, nazwali dziecko potworem, a na rodziców wylali wiadro pomyj. Teraz każdego dnia para zmaga się nie tylko z chorobą, ale też z nienawiścią. Wyjaśniamy, czym jest zespół Antleya Bixlera, na który cierpi dziecko.

Małżeństwo zdecydowało się pokazać zdjęcia swojej córki w sieci, bo potrzebowało pieniędzy na jej leczenie. Para nie spodziewała się, że chore dziecko może wywołać lawinę hejtu. Ta historia pokazuje, że ludzie potrafią być naprawdę okrutni. Rodzice nie rozumieją, jak można pisać tak przykre słowa.

Małżeństwo: Łamało nam to serca

Małżeństwo na co dzień mieszkające w Wielkiej Brytanii oczekiwało na narodziny swojego pierwszego dziecka. Niestety, w siódmym miesiącu ciąży okazało się, że płód ma wiele wad i najprawdopodobniej ma niewielkie szanse na przeżycie. Lekarze zalecali aborcję, ale para odmówiła. Gdy dziewczynka przyszła na świat było wiadomo, że rodziców czeka ciężka praca.

Dziewczynka urodziła się w Izraelu i otrzymała imię Batya. Ma zdeformowaną czaszkę, przekręcony kręgosłup, nie widzi ani nie słyszy i nie jest w stanie samodzielnie oddychać. Rodziców, którzy musieli zrezygnować z pracy, aby zająć się dzieckiem, nie stać na kosztowne leczenie, dlatego uruchomili zbiórkę w sieci. Nie spodziewali się, że reakcja internautów złamie im serca.

Czym jest zespół Antleya Bixlera?

Zespół Antleya Bixlera jest niezwykle rzadką chorobą uwarunkowaną genetycznie, z którą wiąże się wiele wad wrodzonych. Jedną z jej najbardziej charakterystycznych cech jest uwypuklenie gałek ocznych.

Wielu internautów, zamiast pomóc, obrażało dziewczynkę i jej rodziców. Pisali, że dziecko wygląda jak potwór oraz że nigdy nie widzieli czegoś tak brzydkiego. Małżeństwo zostało wielokrotnie skrytykowane za to, że nie zdecydowało się na aborcję. Okrutne słowa wywoływały u rodziców łzy, ale nie mogli wycofać się ze zbiórki. Córka jest dla nich najważniejsza.

Dziś Batya ma już 1,5 roku. Na stronie zbiórki rodzice podkreślają, że ich córka jest darem od Boga, a Bóg nie popełnia błędów. Dziewczynka każdego dnia wymaga przejścia 80 procedur. Choruje także na zespół Pfeiffera, który spowalnia rozwój i również wpływa na wygląd oczu, ale też rąk, nóg i wielu narządów.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MAŁŻEŃSTWO
facebook.com/helpbatya

Batya urodziła się z wieloma poważnymi wadami.

MAŁŻEŃSTWO
facebook.com/helpbatya

Zdjęcia dziewczynki oburzyły internautów, a rodzice musieli zmierzyć się z hejtem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Panna młoda przecierała oczy ze zdziwienia, kiedy zobaczyła, co na zaproszeniu napisał jeden z gości. Mocno przesadził
  3. Agnieszka: „Codziennie wieczorem muszę się napić na sen, bo życie mnie przerasta”
  4. Iluzja optyczna, nad którą głowi się cały internet. Internauci spierają się czy zdjęcie przedstawia wronę czy królika
  5. Mama dała synkowi imię, z którego śmieją się Polacy. Jej sąsiad chciał tak nazwać psa
  6. Agnieszka Włodarczyk we łzach po śmierci Staraka. Powiedziała co ma zrobić gdy w „lepszym świecie” spotka Wodeckiego

Źródło: popularne.pl

Poprzedni artykułPielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu. Najlepsze rady i produkty
Następny artykułRodzina Piotra Woźniaka-Staraka zabrała głos: ”Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić – robimy to w Jego imieniu”
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.