Turcja mierzy się z katastrofą. Wybuch spowodował pożar w kilku punktach na mapie kraju. Turyści są zagrożeni. Zmuszeni byli do ucieczki. 

Turcja w płomieniach. Od środy w kraju wybuchają kolejne pożary. Wszystko zaczęło się od eksplozji w okolicach Manavgatu, na prowincji Antalya. 

Turcja w płomieniach. Turyści zmuszeni do ucieczki 

– Od środy 28 lipca Turcja zmaga się z ogromnymi pożarami, które szybko obejmują kolejne tereny. Do wybuchu doszło w południowej części Turcji w okolicach Manavgatu, prowincja Antalya. Ze względu na silny wiatr płomienie błyskawicznie pochłonęły kilka hektarów lasu. Następnie wiatr skierował pożar w kierunku miasta, a także do miejsc, w których wypoczywają turyści – donosi portal Popularne.pl. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Z rozprzestrzeniającym się żywiołem walczy obecnie ponad 4 tys. strażaków. Jak na razie w wyniku pożarów zmarły 4 osoby, 183 trafiły do szpitala.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Władze Turcji nie wykluczają, że ktoś jest odpowiedzialny za katastrofę. 

– Rozprzestrzenienie się pożaru z Manavgat do czterech różnych punktów przypomina podpalenie. Ale w tej chwili nie mamy konkretnych informacji -podkreślił burmistrz Antalyi, Muhittin Bocek. 

MSZ zaapelowało do polskich turystów. Polacy przebywający na wakacjach w Turcji proszeni są o rejestrację w serwisie Odyseusz

Zobacz relacje:

Źródło: Popularne.pl 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Syn Krawczyka zaśpiewa razem z Wiśniewskim, Sławomirem i największymi polskimi gwiazdami
  2. Jarosław Jakimowicz zwyzywał dziennikarzy TVN
  3. Gwiazda „Rolnik szuka żony” trafiła do szpitala