Jak to mówią – porządek w szafie, to porządek w życiu. Jak więc przeorganizować garderobę, by w końcu zapanował w niej ład? W tym artykule prezentujemy kilka przydatnych wskazówek.

Oto kilka praktycznych sugestii, jak przeorganizować garderobę. Zanim jednak zaczniemy rozprawiać na temat porządku w szafie, wykonaj najważniejszy krok – przejrzyj, co jest Ci potrzebne, a co nie. Gwarantujemy, że znajdziesz choć kilka sztuk garderoby, których nie nosisz, nie potrzebujesz lub są za małe. Bądź realistką i przestań traktować rzeczy z sentymentem. 

Jak przeorganizować garderobę? Krok 1

Nie rezygnuj z żadnej przestrzeni. Wiemy, że wielka szafka na samej górze wydaje Ci się niepraktyczna, ale może okazać się bardzo przydatna. Chowaj w nich rzadko używane rzeczy – prześcieradła, duże torby podróżne, zimowe ciuchy latem i na odwrót – letnie zimą. 

Jak przeorganizować garderobę? Krok 2

Przegrody do półek zdefiniują odpowiednie przestrzenie dla małych przedmiotów. Umieść jedną między stosami swetrów, by zapobiec ich niesforności. Do wąskich organizerów włóż zwinięte paski, a w odrobinę większe – torebki. 

Jak przeorganizować garderobę? Krok 3

Zainwestuj w dobre wieszaki. Oraz ich odpowiednią ilość. Na zawsze pożegnaj zwyczaj wieszania kilku rzeczy na jednym wieszaku. Wprowadza to niesamowity bałagan w szafie, wygląda nieestetycznie oraz sprawia, że ubrania się gniotą. Kupując odpowiedni wieszak, sięgaj po cienkie produkty w dopasowanym dla Twojej garderoby, jednolitym kolorze. Nie zapomnij także o zakupie kilku sztuk wieszaków odpowiednich do trzymania na nich materiałowych spodni, na przykład do garnituru. 

Jak przeorganizować garderobę? Krok 4 

Przygotuj pudełko z rzeczami ,,do wydania” i wrzucaj tam wszystkie rzeczy, które z biegiem czasu będą wydawały Ci się niepotrzebne. Odkładanie tego nieużywanych ubrań w jedno miejsce pozwoli Ci utrzymać porządek w szafie. Gdy zapełnisz już całe pudełko, zaproś koleżanki, kupcie wino i wymieńcie się rzeczami. To, co jest dla Ciebie niepotrzebne może okazać się niezbędne dla Twojej przyjaciółki i na odwrót – to czego nie chce ona, może okazać się wymarzoną rzeczą dla Ciebie. 

Poprzedni artykułJak wiele kaw to za dużo? Sprawdź, czy pijesz odpowiednią ilość
Następny artykułDieta ketogeniczna – dlaczego warto jej spróbować?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.