Rada ministrów dokonała niespodziewanych zmian w ostatecznej formie rozporządzenia, dotyczącego otwarcia galerii handlowych. Wznowienie działania centrów handlowych miało nastąpić 4 maja 2020 roku. Wiadomo już, czy godziny przeznaczone wcześniej wyłącznie na zakupy dla seniorów 65+ wciąż zostaną utrzymane. 

Od 4 maja ponownie możemy korzystać z galerii handlowych, po ponad miesięcznej przerwie. W związku z tym Rada ministrów dokonała jeszcze kilku nagłych zmian, które zostały uwzględnione w ostatecznej formie rozporządzenia. 

Zmiany w rozporządzeniu Rady ministrów

Według informacji zamieszczonych na portalu wiadomoscihandlowe.pl, godziny dla seniorów 65+ zostają zlikwidowane we wszystkich sklepach. Jednak nie jest to jedyna zmiana, która została uwzględniona w finalnej wersji rozporządzenia. Od 4 maja w galeriach handlowych zostanie wznowione działanie wysp.

Nagłe zmiany w rozporządzeniu, zostały wprowadzone za sprawą aż 2,4 tysięcy uwag, które zaczęły napływać zaraz po jego opublikowaniu. Rozporządzenie trafiło do Dziennika Ustaw 2 maja, w godzinach wieczornych. Zaraz po tym Polska Rada Centrów Handlowych i wielu innych przedsiębiorców zaprotestowało, chcąc, aby wyspy handlowe zostały uruchomione wraz z innymi sklepami 4 maja. W pierwotnej wersji dokumentu, ich otwarcie nie zostało uwzględnione. 

  1. Minister Zdrowia przekazał dobrą wiadomość. Nadal jednak jedna rzecz nie daje mu zasnąć
  2. Rutkowski szykuje przełom w poszukiwaniach Kacperka? Pojawiło się wiele nowych informacji
  3. Niewiele osób zdaje sobie sprawę. Jednym nawykiem możesz bezpowrotnie zniszczyć swoje brwi

Inne zmiany 

Rada ministrów dokonała także zmian w kwestii działalności biur podróży. Słusznie zauważono, że w obecnej sytuacji ponowne otwarcie takich punktów jest pozbawione sensu. Wciąż nie przywrócono standardowego ruchu granicznego, a także lotniczego. Oprócz tego zlikwidowano obostrzenie narzucające, również na domowników, zachowania 2-metrowego odstępu podczas poruszania się w przestrzeni publicznej. 

Wciąż nie wiadomo kiedy ponownie zostanie uruchomiona działalność niektórych punktów usługowych. Jak już wspominaliśmy, salony fryzjerskie, kosmetyczne czy masażu pozostają zamknięte. Właściciele tych punktów nie są zadowoleni, gdyż jakiś czas temu informowano, że w planach jest ich niezwłoczne otwarcie. 

Nie pozostaje nam nic innego, niż cierpliwe czekać na realizację 3 etapu odmrażania gospodarki. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rada ministrów
fot. eastnews.pl/Andrzej Iwanczuk

Rada ministrów wprowadziła nagłe zmiany w ostatecznej formie rozporządzenia dot. otwarcia galerii handlowych 4 maja. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra
  2. „Są wskazania, że Chiny oszukiwały świat” . Bardzo mocne słowa polskiego eksperta
  3. Cieszysz się z otwarcia galerii? Nie masz pojęcia, z jakimi wytycznymi będziesz musiał się zmierzyć
  4. Magiczna sałatka. Na pewno jeszcze nie jadłaś czegoś podobnego, pyszności
  5. Na jaw wyszły nowe informacje o rodzinie Kacperka. Porażające słowa sąsiada i mamy
  6. Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowisko

Źródło: biznes.intera.pl 

Poprzedni artykułGdzie wyrzucić zużyte maseczki i rękawiczki? Nie dla wszystkich jest to oczywiste
Następny artykułSzampon bez SLS. Naturalny szampon do suchych i zniszczonych włosów
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.