Roman Polański to osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest jednym z najpopularniejszych reżyserów, którego zalicza się do najlepszych twórców kinematografii. Polański może się również pochwalić pokaźną ilością nagród, które dotychczas zdobył. Jednak życie Romana Polańskiego nie zawsze było kolorowe…

Roman Polański to bez wątpienia genialny reżyser. Dzięki talentowi i wytrwałości mężczyzna znalazł się w gronie najlepszych twórców światowej kinematografii. Jego dzieła na stałe zapisały się w historii filmografii. Wydawać by się mogło, że życie reżysera jest jak z bajki. Niestety, prawda jest zupełnie inna…

Roman Polański i jego dramat, kim jest kobieta, która zamordowała Sharon Tate?

Sierpniowa noc wydawała się spokojna. W wynajętym domu Polańskiego Sharon Tate rozmawiała przez telefon z hollywoodzkim stylistą fryzur i dawnym kochankiem, Jayem Sebringiem. Wojciech Frykowski, były mąż Agnieszki Osieckiej i przyjaciel Polańskiego, zasnął na kanapie, a jego ówczesna narzeczona Abigail Folger, czytała książkę.

Jedną z kobiet, która uczestniczyła w tej krwawej masakrze i zamordowała Sharon Tate, była Susan Atkins. Co pokierowało młodą dziewczynę do tak strasznego czynu? Psycholodzy twierdzą, że przyczyn należy się doszukiwać w dzieciństwie kobiety.

Susan urodziła się w słonecznym mieście San Gabriel, w Kalifornii. Jej matka zmarła na raka, kiedy Atkins miała zaledwie 13 lat. Dziewczynka musiała wziąć na swoje barki wszystki obowiązki związane z domem. Ojciec Susan był alkoholikiem, który niedługo później zaginął bez śladu.

W wieku 17 lat podjęła pierwszą pracę jako sekretarka, ale po jakimś czasie zrezygnowała z tej pracy na rzecz pracy jako striptizerka. To był szybki i łatwy sposób na zarobienie pieniędzy. W połowie lat 60. Kalifornia była miejscem, w którym powstawało wiele różnych ruchów pseudoreligijnych. W wieku 19 lat poznała Charlesa Mansona. To spotkanie zaważyło na jej całym życiu.

Charles Manson był nieślubnym synem prostytutki, często lądował w więzieniu i od czasu do czasu zajmował się muzyką. Manson był również stręczycielem i założycielem pseudoreligijnej grupy zwanej „rodziną”. Do swoich teorii na temat losów świata potrafił przekonać sporą grupę osób. Sam Manson uważał siebie za Jezusa Chrystusa i kazał się tak nazywać. Swoim wyznawcom urządził pranie mózgu.

Dla Susan Atkins Charles Manson stał się bogiem. Dziewczyna urodziła mu syna i zgodziła się na wzięcie udziału w akcji przeciwko „świniom”. Kim były „świnie”? Manson tak właśnie nazywał ludzi, którzy byli bogaci. Grupa postanowiła uderzyć w samo serce „bogaczy”. Trafiło na willę Romana Polańskiego, w której urządzano wielkie imprezy.

Jak Susan Atkins ze spokojnej nastolatki stała się morderczynią?

Wojciecha Frykowskiego związano. Zadano mu 51 ciosów nożem, strzelono do niego dwa razy i bito kolbą od rewolweru, która w efekcie pękła. Abigail Fogler zamordowano nad basenem. Goniła ją Patricia Krenwinkel, druga z morderczyń. Sharon Tate umarła jako ostatnia. Do końca błagała Susan, żeby pozwoliła jej przeżyć. Chciała urodzić dziecko.

Ciężarnej Tate zadano 16 ciosów nożem. W pewnym momencie Atkins wpadła na pomysł wycięcia z brzucha Sharon płodu i zabranie go do Mansona. Pomysł nie został zrealizowany. Na drzwiach Susan napisała krwią Sharon napis „świnia”. Roman Polański w momencie morderstwa był w trakcie realizacji swojego filmu.

Sprawców brutalnego morderstwa schwytano dopiero parę miesięcy później. Susan Atkins początkowo nie wiązano z tragedią, która wydarzyła się w willi Polańskiego. „Wpadła” za pomoc jednemu z członków sekty w morderstwie nauczyciela muzyki. W więzieniu Atkins miała się chwalić koleżance z celi, że to ona zamordowała Sharon Tate.

Podczas procesu Susan Atkins nie wykazywała skruchy. Nazwała Sharon Tate komputerem, który tylko ją błagał i błagał, żeby jej nie zabijać. Morderczyni dostała karę śmierci, jednak później wyrok zmieniono na dożywocie. W więzieniu dla kobiet, gdzie odsiadywała swój wyrok, jak sama przyznaje, doznała „objawienia” i odcięła się od Mansona.

Kobieta zaczęła angażować się w pomoc innym, ukończyła korespondencyjne kursy, a więzienni pracownicy zaczęli nazywać ją „aniołem”. Atkins była dwukrotnie mężata. Jej pierwsze małżeństwo okazało się nieudane, jej mąż dał się poznać jako oszust. Drugim mężem Susan był obrońca z urzędu, który mocno zaangażował się w zwolnienie warunkowe kobiety.

We wrześniu 2009 roku komisja po raz ostatni odrzuciła wniosek o warunkowe zwolnienie osadzonej. Susan miała guza mózgu. Podczas przesłuchań była niemal cały czas w śpiączce.

Kobiecie odmówiono wyjścia na wolność z powodu sprzeciwu rodziny Sharon Tate. Atkins zmarła kilka dni później. Jak podaje portal kobieta.wp.pl, kobieta przed śmiercią napisała, że musi żyć z przeszłością i nigdy nie zastąpi tego, co odebrała tragiczna zbrodnia.

Roman Polański po śmierci Sharon Tate przechodził załamanie nerwowe. Tragedia wstrząsnęła życiem reżysera. Dziewięć lat później Polański został oskarżony o zgwałcenie trzynastoletniej Samanthy Gailey.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy o Polkach: „Nie mam problemu z kobietami, ale żony będę szukał za granicą.”
  2. Poznajcie Baddie Winkle. To szalona babcia, która podbija Instagram
  3. Najmodniejsze koloryzacje na sezon jesień-zima 2018/2019

źródła: kobieta.wp.pl, viva.pl