Słoń i małe słoniątko zostali podpaleni przez mieszkańców wioski. Jak można było dopuścić się tak brutalnego czynu? Maluch cały zajął się ogniem, płonął. Dlaczego nikt nie chciał mu pomóc? Dlaczego nikt nie reagował?

Podczas gdy Hindusi świętują Ganesh Chaturthi, jeden internauta opublikował kilka zdjęć, które ukazują okrucieństwo wobec zwierząt. Zdjęcia poruszyły cały świat. Internauci są zdruzgotani. Jak ludzie mogli dopuścić do takiej tragedii? Jak mogli wyrządzić taką krzywdę bezbronnym zwierzętom?

Słoń i małe słoniątko podpaleni przez mieszkańców wioski

Viral Bhayani, użytkownik Instagrama, jest znanym fotografem z Mumbaju. Zamieścił on poruszające zdjęcia na swoim profilu w mediach społecznościowych. Zdjęcia zrobione są przez fotografa Biplab Hazra, który wygrał nagrodę Sanctuary Wildlife Photographer of the Year w 2017 roku. Bhayani wrzucił je na swój profil z powodu odbywającego się festivalu Ganesh Chaturthi, którego symbolem jest głowa słonia. Co widzimy na zdjęciu?

Widnieje tam słonica uciekająca przez jezdnię, a tuż za nią małe, pochłonięte przez ogień słoniątko. Wokół biegają sprawcy całego zdarzenia, czyli ludzie świętujący festiwal i wyganiający słonie ze swojej wioski. Bhayani wrzucił także zdjęcie, na którym kilku mężczyzn z kijami szykuje się do rzutu ogniem w przechodzące naprzeciwko zwierzęta.

Internauci są wstrząśnięci

Zdjęcia wywołały burzę w internecie. Ludzie nie mogli patrzeć na to jak biedny mały słoń płonie. Internauci nie hamowali się z wyzwiskami, a do nich dołączyły także znane osoby, wyrażające swoją dezaprobatę. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Mam nadzieję, że Ci ludzie zgniją w piekle. Oby umarli jak najobrzydliwszą śmiercią! – napisała Karishma Tanna, aktorka i modelka. Aktor z Bollywood Sidhart Malhotra skomentował:

– Niestety, ich szacunek ogranicza się tylko do idoli. 

Indyjski aktor Arjun Bijlani również pokazał swoje niezadowolenie, mówiąc, że świat skończy sie szybciej niż powinien. Ponadto prosi ludzi, aby obudzili się i zaczęli ratować przyrodę, zanim będzie za późno.

Jeden z internautów napisał

– To łamie mi serce! Rząd powinien podjąć jakąś inicjatywę i edukować ludzi na temat zwierząt. One mają takie samo prawo żyć, jak i my!

Ciężko się nie zgodzić. Zdjęcia są naprawdę przerażające i aż strach pomyśleć jak czują się te biedne zwierzęta. Jak człowiek może dopuścić się tak brutalnego czynu? 

Więzi rodzinne u słoni

Słoń kojarzy nam się głównie ze zwierzęciem, które widujemy na wycieczce w zoo, ewentualnie oglądamy go na kanapie, patrząc w telewizor, a co za tym idzie? Mało o nim wiemy. Słoń przede wszystkim charakteryzuje się bardzo potężną więzią rodzinną. Więź słonicy do słoniątka jest ogromna. Mama jest w stanie oddać swoje życie, aby uratować dziecko.

Słonie wiedzą, kiedy jeden osobnik ze stada umiera. Tworzą wokół niego krąg i czekają aż odejdzie, odprowadzają go na tzw. wieczny odpoczynek. Słonice są bardzo opiekuńcze, nie tylko w stosunku do swoich dzieci, ale także do innych, małych słoniątek. Znacznie mocniejsza jest więź między słonicą, a jej dzieckiem, niż np. między słonicą a słoniem. Matki stawiają swoje dzieci na pierwszym miejscu. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

słoń
fot.instagram/viralbhayani

Ludzie z entuzjazmem rzucali w słonie ogniem. 

słoń
fot.instagram/viralbhayani

Małe słoniątko całe płonie!

słoń
fot.instagram/viralbhayani

Mieszkańcy wiosce rzucali ogniem w słonie, aby wygonić je ze swojego terenu. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Skulony pies leżał na środku ruchliwej autostrady. Nie mógł się ruszyć
  3. Psy z bielactwem. Ich wygląd jest niewiarygodny, plamy pojawiają się w dziwnych miejscach. ZDJĘCIA
  4. Pies czy niedźwiedź? Jedno zdjęcie podzieliło tysiące ludzi. Ocena należy do was
  5. Suczka przystanęła w miejscu tragedii i zaczęła płakać. Tutaj straciła siedem swoich szczeniaków
  6. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję

Redaktorka działu zwierzęta w lelum.pl. Miłością do zwierząt zarażona zostałam już od małego i odkąd mogę pomagam tym mniejszym i słabszym. Prywatnie jestem mamą suczki o imieniu Foxy.