Pamiętacie Czesława Majewskiego z programu Śpiewające fortepiany? Okazuje się, że niewiele brakowało, a dzisiaj znalibyśmy kompozytora z zupełnie innego zawodu. Zawsze chciałem być aktorem, ale wyszło inaczej — powiedział na antenie polskiego radia RDC.

Czesław Majewski to polski kompozytor, pianista, dyrygent. Niezwykłą popularność przyniosły mu występy w kabarecie Olgi Lipińskiej oraz programie Śpiewające fortepiany. Jednak niewiele brakowało, a widzielibyśmy go w zupełnie innej roli.

Czesław Majewski z programu Śpiewające fortepiany chciał być aktorem

Okazuje się, że znany kompozytor i muzyk w przeszłości chciał zostać aktorem. I nawet po części mu się to udało, ponieważ mogliśmy go widzieć w drugo- i trzecioplanowych rolach na małym ekranie telewizyjnym. Występował również na deskach teatralnych.

Jednak zdecydowanie to właśnie branża muzyczna przyniosła mu sławę i popularność. W latach 1963-1969 pracował w rozgłośni Radia Łódź. W podobnym okresie był również kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej.

Od 1974 roku przez cztery kolejne lata pracował jako dyrygent w warszawskim Teatrze Na Targówku, współpracował też ze Stołeczną Estradą. Pomiędzy 1978 a 1981 pełnił funkcję kierownika muzycznego w Teatrze Komedia w Warszawie, a od 1981 do 1989  Teatru Syrena.

Czesław Majewski był również pianistą Violetty Villas, z którą koncertował po całym świecie. Towarzyszył jej na występach m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Prywatnie jest mężem aktorki Stanisławy Kowalczyk-Majewskiej, a z poprzedniego związku z Barbarą Kwapińską ma syna Piotra Majewskiego.

Śpiewające fortepiany: program

Śpiewające fortepiany był to polski program muzyczny, emitowany na podstawie irlandzkiej licencji The Lyrics Board. Prowadzącym był słynny Rudi Schuberth, który zabawiał telewidzów TVP 2.

Program był emitowany w latach 2001-2005. W sumie wypuszczono 115 odcinków teleturnieju, a każdy z nich trwał ok. 45 minut. Reżyserem show była Elżbieta Protakiewicz.

Brały w nim udział dwie 3-osobowe drużyny, których kapitanami byli pianiści: wspominany Czesław Majewski oraz Janusz Tylman. Pozostałymi uczestnikami były zazwyczaj gwiazdy polskiego show-biznesu: aktorzy, dziennikarze, prezenterzy, wokaliści, czasami politycy.

Każda z drużyn pojedynkowała się na zagadki muzyczne. Uczestnicy musieli m.in. odgadywać piosenki po fragmentach tekstu lub muzyki, czy też śpiewać utwory związane z wyświetlonymi obrazkami.

Zazwyczaj były to utwory popularnych autorów i wykonawców, aby każdy z uczestników mógł szansę znać daną piosenkę. Śpiewającym artystom, oprócz kapitanów poszczególnych drużyn, przygrywał zespół Wojciecha Kowalewskiego: Malina Kowalewski Band.

Lubiliście oglądać ten program? Ostatnio wspominaliśmy również o Annie Palce z W11. W 2014 roku podjęła radykalną decyzję, która odmieniła jej życie.

Zobacz zdjęcia:

śpiewające fortepiany
fot. TRICOLORS/East News

Pamiętacie Czesława Majewskiego z programu Śpiewające fortepiany?

śpiewające fortepiany
fot. PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Kompozytor chciał zostać kiedyś aktorem. Można powiedzieć, że po części mu się to udało.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: rdc.pl

 

Poprzedni artykułEsmeralda Godlewska na starym zdjęciu. Przed gigantyczną przemianą wyglądała jak większość nastolatek
Następny artykułNa gali Miss Polski wszyscy patrzą tylko na Joannę Liszowską i jej biust. Odważna kreacja odbiera mowę
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl