Każdego dnia nasze dłonie narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. Zła pielęgnacja, zbyt gorąca woda, detergenty – to wszystko może wpłynąć negatywnie na kondycję skóry. Jakie są nasze sposoby na suche dłonie? Przedstawiamy kilka ulubionych, domowych rozwiązań, które pokocha Twoja skóra.

Suche dłonie – jaki jest powód odwodnionej skóry rąk? 

Przesuszenie skóry na rękach jest dość powszechnym zjawiskiem. Chociaż nie jest to niebezpieczny stan, potrafi być bardzo irytujący.

W większości przypadków suche dłonie są spowodowane warunkami otoczenia. Do tego doprowadzić może na przykład pogoda. Zbyt częste mycie rąk, narażenie na chemikalia i niektóre schorzenia mogą również wysuszać skórę na dłoniach.

Istnieje kilka sposobów na utrzymanie nawilżonej skóry, bez względu na przyczynę. Dowiedz się więcej o środkach zaradczych, dzięki którym zapobiegniesz lub zneutralizujesz suchość swoich dłoni.

Suche dłonie – jak z nimi walczyć?

1. Nawilżaj skórę.

Stosuj wysokiej jakości krem ​​nawilżający lub balsam kilka razy dziennie. Pomagają one przywrócić wilgoć i uniemożliwić utratę z nich wody. Miej zawsze w torebce małą butelkę balsamu, abyś mogła stosować go przez cały dzień. 

2. Noś rękawiczki.

Jeśli twoje ręce są często zanurzone w wodzie, na przykład podczas zmywania naczyń, rozważ założenie rękawiczek. Zapobiegają one usuwaniu naturalnych olejów ze skóry.

3. Stosuj filtry.

Chroń dłonie przed ekspozycją na słońce bez zabezpieczenia filtrem UV. Skóra w tych obszarach jest bardzo delikatna, więc warto ją chronić.

6. Dbaj o nią na noc.

Jednym z najlepszych lekarstw na suche dłonie jest smarowanie ich w nocy balsamem lub nawilżającym środkiem, takim jak wazelina, a następnie okrycie ich miękkimi rękawiczkami. Wytworzą one ciepło, które pomoże w pełni wchłonąć się w skórę kosmetykowi. Obudzisz się z dłońmi gładkimi, jak u niemowląt.

7. Unikaj zbyt wysokich lub niskich temperatur.

Należy również unikać nadmiernego ciepła, na przykład z suszarek do rąk. Podobnie jak w niskich temperaturach, ciepło może dodatkowo wysuszyć skórę.

8. Sprawdzaj składy.

W przypadku bardzo suchej i łuszczącej się skóry, warto sięgnąć po balsam zawierający kwas mlekowy lub mocznik. W przypadkach, gdy jest ona zaogniona i zaczerwieniona, wybieraj produkty z dodatkiem hydrokortyzonu. Pomoże on załagodzić podrażnienia.

Składniki, które nawilżą suche dłonie:

-gliceryna,

-olej jojoba,

-masło kakaowe,

-aloes.

Poprzedni artykułPastelowy french – jak go zrobić w domu?
Następny artykułPrzez polską wieś przeszło tsunami? Mieszkańcy przeżyli koszmar, wszyscy uciekali w popłochu
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.