Niestety, pojawiły się przykre informacje, które mogą zasmucić przede wszystkim fanów muzyki klasycznej. Zmarł bowiem Tadeusz Karolak, jeden z najwybitniejszych, polskich dyrygentów ostatnich lat.

Mężczyzna był absolutnym mistrzem w swoim fachu, o czym świadczą słowa pożegnania wystosowane przez jego byłego pracodawcę.

Nie żyje Tadeusz Karolak

O śmierci Tadeusza Karolaka poinformowała w mediach społecznościowych Polska Opera Królewska, dla której całkiem niedawno pracował dyrygent. Na jej deskach występował w latach 2017-2019.

– Z wielkim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Maestro Tadeusza Karolaka – wspaniałego dyrygenta, przyjaciela Polskiej Opery Królewskiej — czytamy w komunikacie.

Warto zaznaczyć, że w oświadczeniu nie podano przyczyny śmierci artysty. Nie poinformowano także, kiedy dokładnie doszło do zgonu. Pojawiły się za to wieści o terminie pożegnania dyrygenta. Msza żałobna odbędzie się 5 grudnia  o godzinie 10.00 w Kościele pw. św. Karola Boromeusza.

Tadeusz Karolak – kariera

Kunszt Tadeusza Karolaka był powszechnie doceniony przez ludzi z branży. Opisując go, skupiano się na tym, jak dużą uwagę przykuwa do szczegółów. Dbał o drobne kwestie, które inni dyrygenci często bagatelizowali, a które sprawiały, że całokształt występu był wyjątkowy.

Przez bardzo długi czas pracował dla Warszawskiej Opery Kameralnej. Swoją przygodę z nią rozpoczął w 1984 roku, a zakończył 33 lata później. W międzyczasie był jeszcze dyrektorem muzycznym w Teatrze Komedia.

Warto podkreślić, że Tadeusz Karolak pracował nie tylko dla teatrów i oper. Był również zatrudniany przy filmach. Muzykę dyrygowanej przez niego orkiestry można usłyszeć chociażby w „Czarnym Czwartku” czy „Przedwiośniu”.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. Doda skrytykowana przez internautów, przekroczyła granicę dobrego smaku?„Ciekawe, jak twój obecny będzie to znosił”

Źródło: Interia

 

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl