Lelum.pl > Politycy

Politycy

rafał trzaskowski
13.10.2019 16:19 Nie tylko Jarosław Kaczyński. Znany polski polityk w dzieciństwie zagrał w popularnym serialu

Rafał Trzaskowski w młodości zagrał w popularnym serialu. Polityk, tak jak Jarosław Kaczyński był dziecięcą gwiazdą telewizji. Uwielbiały go tysiące Polaków. Nikt wtedy nie miał pojęcia, że wiele lat później zostanie prezydentem. Dziecięcy aktorzy nie zawsze wiążą swoją przyszłość z tym zawodem. Część z nich zupełnie zmienia zainteresowania i znika z show-biznesu, a inni, tak jak Jarosław Kaczyński i jego brat, pomimo innego zawodu, nie dają o sobie zapomnieć. Okazuje się, że Rafał Trzaskowski ma na swoim koncie podobną przygodę.

Jan Szyszko
09.10.2019 15:41 Nie żyje Jan Szyszko. Były minister środowiska miał 75 lat

Jan Szyszko nie żyje. Dziś, 9 października, zmarł były minister środowiska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. O jego śmierci na Twitterze poinformował sam prezydent Andrzej Duda. Polityk miał 75 lat. Jaka była przyczyna jego śmierci? Smutną informację o śmierci byłego ministra środowiska przekazał za pomocą mediów społecznościowych sam prezydent Andrzej Duda. Jan Szyszko zmarł nagle w wieku 75 lat. Do tej pory nie jest znana dokładna przyczyna jego odejścia, jednak podejrzenia padają na konkretną chorobę. Kim był zmarły polityk?

Joanna Senyszyn
16.09.2019 12:51 Joanna Senyszyn w młodości była blisko związana z rodziną. Pomagała chorej mamie we wszystkich obowiązkach

Joanna Senyszyn jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w polskiej polityce. Jej wizerunek nie stroni od kontrowersji i zawsze budzi wiele emocji. Mało kto wie, że wychowała się w religijnym domu i nie miała łatwego dzieciństwa. Pomagała chorej mamie we wszystkich obowiązkach. Jak wspomina ten czas? Trudno wyobrazić sobie lewą stronę polskiej sceny politycznej bez niej! Kontrowersyjne poglądy, charakterystyczny głos sprawiły, że Joanna Senyszyn na dobre została zapamiętana jako kolorowy ptak polityki. Jej przeszłość była nieco mniej kolorowa. W dzieciństwie, po śmierci ojca musiała pomagać chorej mamie.

jagna marczułajtis-walczak
15.09.2019 12:12 Jagna Marczułajtis-Walczak- piękna kandydatka do sejmu i jej zaskakująca przeszłość

Jagna Marczułajtis-Walczak to piękna kandydatka do sejmu. Ma już spore doświadczenie w polityce, ale jej przeszłość jest zaskakująca. Aż trudno uwierzyć, czym kobieta zajmowała się w młodości! Jagna Marczułajtis-Walczak jest jedną z najbardziej interesujących osób związanych z polityką. Choć nie słynie ze skandalicznych wypowiedzi czy popierania kontrowersyjnych ustaw, to ma niezwykle ciekawą przeszłość. Czym kandydatka do sejmu zajmowała się wiele lat temu?

polityka
04.09.2019 20:03 Andrzej Grabowski o sytuacji w Polsce. „To jest coś gorszego niż cenzura”

Polityka to najnowszy film Patryka Vegi, który już od piątku będzie dostępny w kinach w całej Polsce. Wczoraj odbyła się oficjalna premiera filmu z udziałem reżysera i gwiazd. Po premierowym seansie Andrzej Grabowski udzielił wywiadu, w którym odniósł się do obecnej sytuacji w naszym kraju. -To jest coś gorszego niż cenzura- wyznał w rozmowie z Plotkiem aktor. Polityka to temat, który od zawsze budził nawet skrajne emocje w naszym narodzie, więc nie ma się co dziwić, że Patryk Vega zdecydował się wziąć sprawy w swoje ręce i nakręcić film o naszym rządzie. Jedną z głównych ról zagrał Andrzej Grabowski, który w rozmowie z dziennikarzami użył mocnych słów pod adresem obecnej władzy.

aleksandra dulkiewicz
20.08.2019 15:35 Aleksandra Dulkiewicz jest prezydentem Gdańska. Właśnie ujawniono jej przeszłość, była kimś zupełnie innym

Aleksandra Dulkiewicz od marca 2019 roku pełni funkcję prezydenta Gdańska. Kobieta została wybrana w przedterminowych wyborach przeprowadzonych w wyniku tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Teraz ujawniono fakty z jej przeszłości, które dla wielu będą zaskakujące! Aleksandra Dulkiewicz jest pierwszą kobietą prezydentem w historii Gdańska. Popierana przez PO, PSL, Nowoczesną i Wiosnę, zmiotła całą konkurencję w wyborach na prezydenta miasta. Mało kto jednak wie, czym zajmowała się w przeszłości. Na jaw wyszły dość niespodziewane informacje!

Renata Beger: mąż
09.08.2019 12:04 Mąż Renaty Beger opowiedział, jak się poznali. „Pomyślałem, jaka ładna i skromna buzia”

Renata Beger: mąż posłanki Tadeusz Beger opowiedział o tym, jak poznał swoją ukochaną i dlaczego akurat ona spodobała mu się najbardziej. Są małżeństwem od ponad 40 lat, jednak w tym czasie musieli pokonać wiele przeszkód, o których zdecydował się opowiedzieć małżonek legendarnej posłanki Samoobrony. Renata Beger ponad 10 lat temu była najbarwniejszym ptakiem polskiej polityki. Posłanka Samoobrony odeszła z sejmu w 2008 roku, jednak wciąż działa w polityce lokalnej, a ludzie pomimo czasu nadal ją świetnie pamiętają. Jaka jest prywatnie? Renata Beger: mąż zdecydował się opowiedzieć o miłości do żony, a także o tym, jak się poznali. Jesteście ciekawi?

beata szydło: ojciec
23.07.2019 13:40 Ojciec Beaty Szydło wykonywał niebezpieczny zawód. W tej profesji katastrofy są na porządku dziennym

Beata Szydło: ojciec jednej z najbardziej znanych polskich polityk nie miał łatwej pracy. W tej profesji katastrofy są na porządku dziennym. Mężczyzna nie raz i nie dwa musiał mierzyć się z sytuacjami, które wymagały zachowania zimnej krwi. Kiedy była premier dorosła, zaciekle walczyła, żeby jego zakład pracy nie został zamknięty. Czym się zajmował? Jedni ją uwielbiają i gorąco popierają, postrzegając jako kompetentną i zatroskaną losem zwykłych ludzi. Inni — ostro krytykują, wytykając nawet najdrobniejsze błędy i potknięcia. Niewiele osób zaangażowanych w życie polityczne kraju potrafi zachować obojętność względem byłej premier. Czy to rodzice członkini Prawa i Sprawiedliwości zarazili ją zacięciem politycznym? Bynajmniej! Beata Szydło: ojciec i matka posłanki, Wiktoria i Zygmunt, zajmowali się czymś zupełnie innym niż ich sławna córka. Oboje ciężko harowali i wpajali córce szacunek do pracy oraz tradycyjne wartości. Czym się zajmowali? Szczególnie mężczyzna musiał na siebie bardzo uważać!

krystyna pawłowicz: ojciec
20.07.2019 12:52 Krystyna Pawłowicz mogła zostać mistrzynią olimpijską. Wszystko zniweczyło jedno wydarzenie

Krystyna Pawłowicz wiele lat temu intensywnie uprawiała sport. I to z sukcesami — gdyby historia potoczyła się inaczej, być może nigdy nie zaangażowałaby się w życie polityczne kraju. Zamiast tego dziś trenowałaby kolejne pokolenia młodych olimpijczyków, a może nawet cieszyłaby się statusem mistrzyni świata? Niestety, wszystko zniweczyło jedno wydarzenie. Czy posłanka żałuje straconej szansy? Kraj jeszcze nie otrząsnął się po szokującej deklaracji jednej z najbardziej barwnych członkiń Prawa i Sprawiedliwości. Okazało się, że Krystyna Pawłowicz postanowiła zakończyć swoją przygodę z polityką. Znając — niedługo już byłą — posłankę, możemy przypuszczać, że nigdy w pełni nie zrezygnuje z udziału w życiu społecznym i nadal będzie angażowała się w walce o kwestie, na których jej zależy. Jednak będąc młodą dziewczyną Krystyna Pawłowicz nawet nie przypuszczała, że kiedykolwiek zostanie znana w całym kraju. A raczej — marzyła o sławie z powodu swoich osiągnięć sportowych, a nie politycznych. Niestety, jedna tragedia zrujnowała obiecującą karierę utalentowanej nastolatki.

Krystyna Pawłowicz
17.07.2019 15:36 Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki! Podziękowała Jarosławowi Kaczyńskiemu za 8 wspólnych lat

Krystyna Pawłowicz dotrzymuje słowa danego w ubiegłym roku i odchodzi z polityki! Opozycja nie mogła uwierzyć, a posłanka podaje dokładny termin. Na Twitterze napisała wzruszające słowa skierowane do prezesa Kaczyńskiego. Nie żal jej kończyć polityczną karierę? Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki, to już pewne. W grudniu poinformowała, że z końcem obecnej kadencji sejmu skończy się jej przygoda z polityką. Mówiła wtedy, że nadszedł czas na młodych. Wiele osób jednak nie wierzyło w zapewnienia posłanki. Minęło kilka miesięcy, a Krystyna Pawłowicz wróciła do tematu. Rzesza jej fanów nie może w to uwierzyć.