Wyszukaj w serwisie
Dzień Matki Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Religia

Religia

księża
18.05.2024 09:07 To sprawia księżom największą przyjemność? Były kapłan zabrał głos

Były ksiądz ujawnił sekrety innych duchownych ze swojej i okolicznych parafii. Choć wokół polskich kapłanów i ich fantazji narosło w Polsce wiele mitów, okazuje się, że coś innego sprawia im największą przyjemność. Spełnia to jeden z siedmiu grzechów głównych.

Lizzie Ens amiszka
17.05.2024 20:15 Wyjechała od amiszów po 19 latach. Nie mogła używać nawet papieru toaletowego

Rodziny amiszów żyją przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Pewna kobieta opuściła swój dom w wieku 19 lat, a dziś dzieli się sekretami z przeszłości na platformie TikTok. Musiała się kierować wieloma ortodoksyjnymi zasadami, które wielu osobom wydają się być nie do pomyślenia. 

Amisze
27.04.2024 22:04 Jedyna taka rodzina w Polsce. Mają 7 dzieci i żyją wg surowych zasad

Amisze są bardzo wąskim odłamem chrześcijańskich protestantów. To konserwatywny odłam szerszego kręgu anabaptystów. Nurt wywodzi się ze Szwajcarii. Większość wspólnot amiszów znajduje się jednak w Stanach Zjednoczonych. W Europie są ekstremalną rzadkością.

Niebo
27.02.2024 14:44 Twierdzi, że 11 minut była w niebie. Powiedziała, co tam widziała

Pewna kobieta kilka lat temu doświadczyła śmierci klinicznej. Ten stan trwał jedenaście minut, a w jego trakcie, jak deklaruje, zobaczyła Niebo. To, jak wygląda i co w nim znalazła, zapamięta do końca swojego życia. Te wspomnienia wywołują wzruszenie. 

ksiądz Sebastian Picur
25.02.2024 13:32 Osiemnastka w Wielki Post? Tylko pod jednym warunkiem

Na TikToku można odnaleźć treści związane z każdym możliwym zainteresowaniem. Swoją niszę odnaleźli również duchowni, którzy poprzez media społecznościowe dzielą się tajnikami swojej posługi duszpasterskiej. Jednym z nich jest ksiądz Sebastian Picur z Krosna, który odpowiada na wiele pytań, które nurtują młode umysły. Ostatnio postanowił rozwiać wątpliwości związane z organizacją urodzin w Wielki Post.

Sara i Edwin
08.02.2024 15:20 Byli Świadkami Jehowy i odeszli. Teraz ujawniają kulisy

Świadkowie Jehowy od lat wzbudzają sporo kontrowersji. Opowieści osób, które opuściły wspólnotę, potrafią zaszokować lub wzbudzić współczucie. Jednymi z osób, które postanowiły podzielić się swoimi historiami, jest Sara i Edwin, TikTokerzy publikujący pod pseudonimem “Światusy”. Para odpowiedziała niedawno na pytanie, dlaczego podjęli tak radykalną decyzję.