„Radio Lublin” przekazało bardzo przykrą wiadomość. Nie żyje słynna i zasłużona Polka Katarzyna Łukasiewicz. Większość swojej kariery zawodowej poświęciła na pomaganie osobom z niepełnosprawnościami. Przyczyna śmierci nie została podana. Miała 50 lat.

Osoby poświęcające się pomocy innym ludziom są nieocenieni. Takim człowiekiem była Katarzyna Łukasiewicz, z którą przyszło nam się pożegnać.

Zmarła Katarzyna Łukasiewicz

Chociaż wykształcenie kobiety było całkowicie odrębne od tego, czym na co dzień się zajmowała, to bez wątpienia wiedza, jaką posiadała dzięki ukończonym studiom była jej niezwykle przydatna. Mowa o anglistyce, której Łukasiewicz była absolwentką.

Jednak, jak już wspomnieliśmy, swoją zawodową karierę związała przede wszystkim z pomocą innym ludziom. W 2010 roku razem ze swoim mężem Karolem zdecydowali, że założą Fundację Oswoić Los, która zajmowała się wsparciem osób zmagających się z niepełnosprawnością.

Niestety nie była to inicjatywa, która powstała jedynie z dobrego serca prezesury. Zmotywowała ich również do tego choroba ich córki, która cierpi na czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

nie żyje

Nie żyje Grażyna Socha

Ich działalność nie ograniczała się jedynie do województwa lubelskiego. Z czasem powstały oddziały na terenie całej Polski, co tylko świadczy o wielkim zaangażowaniu i chęci do pomocy innym ludziom. „Radio Lublin” podaje, że kobieta zmarła w czwartek, 25 listopada nad ranem. Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Źródło: Radio Lublin

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl