Niepokojące doniesienia ze Stanów Zjednoczonych – nie żyje 10-latka biorąca udział w tak zwanym „blackout challenge”, zapoczątkowanym na TikToku. Podobne „wyzwania” znaleźć można także w polskiej części aplikacji.

Nie żyje dziewczynka. Brała udział w wyzwaniu z TikToka

O śmierci dziewczynki poinformowała między innymi strona programu „Dzień Dobry TVN”, cytując amerykańską stację ABC 7. Według relacji lokalnej stacji 10-letnia Nyla Anderson chciała wziąć udział w „zadaniu”, które polega na wstrzymaniu oddechu do momentu stracenia przytomności.

– Nikt nie był z nią w sypialni, kiedy to się stało, więc nie było nikogo, kto mógłby ją uratować – mówiła w rozmowie z mediami matka dziewczynki.

Rodzice odnaleźli dziewczynkę w chwili, gdy była już nieprzytomna. Mimo natychmiastowego zawiadomienia służb nie udało się jej uratować. Według amerykańskich mediów Nyla jest co najmniej piątą ofiarą „blackout challenge” w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej w wyniku „wyzwania” zmarł między innymi 12-letni chłopiec z Oklahomy.

– Upewnij się, że sprawdziłeś telefony swoich dzieci. Nigdy nie wiadomo, co można w nich znaleźć. Nie pomyślałbyś, że 10-latki spróbują tego wyzwania. A robią to, bo są dziećmi i nie wiedzą, co jest złe – dodała matka zmarłej dziewczynki.

Medycy alarmują, że długotrwałe wstrzymywanie oddechu może prowadzić między innymi do zatrzymania pracy serca, a także do wielu innych uszkodzeń narządowych.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nowy partner Agnieszki Woźniak-Starak. Zaskakujące, kim jest mężczyzna
    2. Kim jest była żona Żory Korolyowa? Z matką swojej córeczki rozwiódł się kilka lat temu
    3. Beata Kozidrak zmieniła fryzurę. Zaskakujące, jak wygląda po metamorfozie

Źródło: Dzień Dobry TVN

Wydawca i redaktor sekcji Lifestyle. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl