Uczniowie nie będą zachwyceni, tym co zaplanowało dla nich MEN, po powrocie do szkoły. Szef MEN Dariusz Piontkowski w rozmowie z RMF FM, zdradził szczegóły tych planów. Nie wiadomo, jednak kiedy ten moment nastąpi, sytuacja monitorowana jest na bieżąco. Oficjalna data zostanie dopiero podana w najbliższej przyszłości.

Ten rok jest wyjątkowy dla wszystkich, nie tylko dla uczniów. Obecnie, lekcje przeprowadzane są w formie zdalnej i jeszcze jakiś czas w takiej formie pozostaną. Jednak już wiadomo, na co muszą przygotować się uczniowie kiedy w końcu będą musieli wrócić do szkół. Dariusz Piontkowski zdradza jakie działania zostaną podjęte. 

Uczniowie na lekcjach będą nosić maseczki? 

Szef MEN w rozmowie z rmf24.pl, zdradził, czego mogą spodziewać się uczniowie, po powrocie do tradycyjnego nauczania w szkołach. Jednak na tę chwilę nie wiadomo kiedy ten moment nastąpi. Podczas wywiadu, Dariusz Piontkowski poinformował, że być może, uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym roku szkolnym. Taka opcja jest brana pod uwagę. A co ich czeka po powrocie?

-(…) Decyzję podejmiemy pod koniec maja, kiedy będziemy wiedzieli więcej na temat sytuacji epidemicznej – powiedział w rozmowie z rmf24.pl, Szef MEN. 

Zapytany o szczególne obostrzenia, których będą musieli przestrzegać uczniowie po powrocie do szkoły, odpowiada, że tymi kwestiami zajmie się Minister zdrowia i Główny Inspektor Sanitarny. Szef MEN zapowiedział, że dostosują się do wytycznych narzuconych przez wyżej wymienione służby. Zatem być może uczniowie będą musieli chodzić w maseczkach również w szkole. 

  1. Była jedną z najbardziej lubianych prezenterek TVP, znali ją wszyscy. Niestety, odeszła nagle w wieku 51 lat
  2. Sytuacja jest dramatyczna. Poważne nowe ognisko wirusa w Polsce
  3. 500 plus nie zadziałało? Nowe statystyki urodzeń mogą wielu zaskoczyć

Szef MEN na temat egzaminów

Podczas rozmowy z rmf24.pl Dariusz Piontkowski został również zapytany o szczegóły dotyczące przyszłych egzaminów maturalnych. Wiadomo już, że w tym roku matura zostanie przeprowadzone bez części ustnej. 

– (…) egzaminy ustne mocno angażują nauczycieli języków polskiego oraz obcych, co kolidowałoby z organizowaniem tradycyjnego czy też zdalnego nauczania – wypowiadał się podczas wywiadu Szef MEN. 

Zatem pod pewnymi względami, tegorocznym maturzystom się upiekło. Miejmy nadzieje, że egzaminy zostaną przeprowadzone bez większych komplikacji. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

uczniowie
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Uczniowie mogą być niezadowoleni, Szef MEN zdradza, co czeka ich po powrocie do szkoły. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna akcja służb na Nowogrodzkiej. Na miejscu 8 zastępów straży pożarnej i grupa chemiczna
  2. Tłumy ludzi na deptaku we Włoszech. Wielu bez maseczek, władze są wściekłe
  3. Miasto jest zupełnie wolne od pandemii. Wciąż nie zanotowano tam nawet jednego przypadku
  4. Kotlety ze szpinaku? Może brzmieć dziwnie, ale rozpływają się w ustach. Zrobisz je w kilka chwil
  5. Minister Zdrowia powiedział, jaka jest skuteczność testów na koronawirusa. Nie wszyscy będą zadowoleni
  6. Właśnie zakończono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka na rzece Kwisa. Najnowsze doniesienia policji niepokoją

Źródło: rmf24.pl 

Poprzedni artykułNigdy nie róbcie z nimi dwóch rzeczy. Wystarczy chwila nieuwagi, a konwalie mogą zabić
Następny artykułKoronawirus w Polsce. Minister rozwoju wyjawiła, kiedy pojawią się kolejne poluzowania obostrzeń
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.