W USA w stanie Oklahoma przeszły ogromnie silne burze i tornada. Tysiące ludzi nie mają prądu, a kataklizm zniszczył budynki, samochody i linie energetyczne.

Szkoły publiczne w Coweta odwołały w poniedziałek zajęcia. Uzasadniały to koniecznością oceny szkód, wyrządzonych przez burze na terenie ich kampusów – podała NBC, czytamy na polsatnews.pl

Kataklizm pogodowy w Oklahomie w USA

Wiele rejonów Oklahomy dotknęły też gwałtowne gradobicia, które przeszły nocą z niedzieli na poniedziałek i zniszczyły wiele obiektów.

Serwis NBC News, cytowany przez polsatnews.pl, podaje:

– W Norman, nieco ponad 30 km na południe od Oklahoma City, grad wielkości piłki baseballowej rozbijał szyby i niszczył samochody. W Ponca City odnotowano grad o średnicy 5 cm.

Zdjęcia ze zniszczeń, do jakich doprowadził kataklizm pogodowy w Oklahomie, robią piorunujące wrażenie:

W północno-zachodniej, środkowej i wschodniej części Oklahomy przeszło kilka tornad – i choć dokonały potężnych zniszczeń, na szczęście nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych.

Zakłady dostarczające energię i prąd w tym stanie, Oklahoma Gas & Electric (OG&E), poinformowało, że w poniedziałek rano prawie 5000 ich klientów nie miało dostępu do ich usług.

Firma apeluje do obywateli, by unikali zniszczonych linii energetycznych, tym bardziej że burze nie ustały i wciąż szaleję we wschodniej Oklahomie i zachodnim Arkansas.

Źródło: polsatnews.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę