Witamina C to niezbędny składnik odżywczy, który pełni w naszym organizmie wiele funkcji. W przeciwieństwie do większości zwierząt, ludzie nie mogą wytwarzać jej samodzielnie. Dlaczego jest dla nas tak ważna? Jakie są jej walory kosmetyczne? Czy witamina C w proszku może poprawić stan skóry twarzy? Odpowiedzi na te i inne pytania prezentujemy w poniższym artykule.

Czy witamina C w proszku może poprawić stan skóry twarzy?

Witamina C jest ważna dla utrzymania zdrowo wyglądającej cery. Twoje komórki skóry używają jej do ochrony przed stresem spowodowanym zanieczyszczeniem, paleniem i promieniami UV. 

Twoja skóra potrzebuje jej również do produkcji kolagenu. Przypominamy, że kolagen to białko, które stanowi ponad 70% masy Twojej skóry.

Witamina C w proszku to stosunkowo nowy produkt na rynku, który zyskuje ostatnio na popularności. Można mieszać ją z serum lub środkami nawilżającymi, aby chronić twarz i redukować oznaki starzenia.

Czy witamina C w proszku działa korzystnie na skórę twarzy?

Nie wszystkie formy witaminy C mogą przenikać przez cerę. Aby Twoja skóra mogła korzystać z niej w pełni, musi ona występować w postaci zwanej kwasem askorbinowym. Jednak jest on niestabilny i rozkłada się pod wpływem ciepła, tlenu lub światła.

Dlatego też zaleca się sproszkowanej wersji w tej witaminy. Udowodniono, że kwas askorbinowy zachowuje więcej dobrych właściwości w tej formie, niż w postaci płynnej. 

Poprzedni artykułJak zapobiec grypie? Skuteczne porady
Następny artykułPrzeraźliwy huk i dźwięk klaksonów, kobiety zorganizowały „czarny rajd”. Ciąg dalszy protestów przeciwko decyzji TK
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.