Uważa się, że jest to jedna z najgorętszych witamin na rok 2020. Dzieje się tak, dzięki temu, że wspomaga elastyczność i jędrność cery. Witamina K – jak działa i kiedy po nią sięgnąć?

Witamina K – czym się charakteryzuje?

Szacuje się, że większość ludzi cierpi na jej niedobór. Można przyjmować ją w suplementach lub diecie. Pokarmy bogate w witaminę K obejmują liściaste warzywa, takie jak jarmuż, szpinak, kapusta i brokuły.

Zła wiadomość dla fanów wieczornej lampki wina – alkohol, nawet z umiarem, może zmniejszyć zdolność organizmu do magazynowania tej witaminy.

Korzyści i działanie

Badania wykazały, że witamina K przyspiesza naturalny proces gojenia i naprawy uszkodzonej skóry, podczas gdy inne wykazały, że szybciej usuwa ona siniaki. Świetnie sprawdza się przez to, jako dodatek do kremu pod oczy, jak i miejscowo w celu usprawnienia regeneracji ran.

Zastosowanie

Witamina K ta często używana jest do wspomagania regeneracji skóry po zabiegach chirurgicznych lub kosmetycznych, takich jak np. laser. Wykazano, że pod jej wpływem skaleczenia, rany i siniaki goją się znacznie szybciej niż zwykle. 

Jest również głównym składnikiem wielu kremów pod oczy. Badania wykazały, że może pomóc zlikwidować cienie pod oczami i zwiększyć elastyczność skóry.

Poprzedni artykułWzdęcia – co jeść by ich uniknąć?
Następny artykułUwaga, właśnie przekazano pilny komunikat. Rozdzwonią się telefony tysięcy Polaków
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.