Żona była maltretowana przez męża. Jednak to nie wszystko – mężczyzna poszedł o krok dalej i postanowił poprosić inną kobietę, by nagrała, jak znęca się nad swoją małżonką. Miała to być nauczka za nieposłuszeństwo. Nagranie trafiło do sieci i oburzyło internautów. Zachowanie mężczyzny dosłownie przypomina tortury.

Mężczyzna poprosił, by jego zachowanie zostało nagrane. Chciał, by nauczka, jaką otrzymała jego żona, ujrzała światło dzienne. Do zdarzenia doszło w Kirgistanie. Wideo obiegło internet i zszokowało internautów, niestety, według kirgiskiego prawa przemoc domowa jest jedynie wykroczeniem, nie przestępstwem.

Żona maltretowana przez męża – nagranie

52-latek maltretował swoją żonę. Była to kara za to, że kobieta wybrała się do swojej siostry, nie pytając uprzednio swojego małżonka o pozwolenie. Mężczyzna postanowił ukarać kobietę, używając do tego metod przypominających tortury.

Mężczyzna na filmiku, który trafił do sieci, policzkuje kobietę, a później oblewa ją wiadrami wody. Kobieta ma na szyi zawieszone opony, które dodatkowo obciążone są cegłami. Jak podaje Eurasianet, nagranie realizowała młodsza siostra mężczyzny.

  1. Wszyscy znają babcię Wolańską z „Kogla-mogla”. Mało kto wie, jak tragiczne były jej losy, cudem przeżyła
  2. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  3. Wielkie zmiany w przedszkolach. GIS wprowadził nowe obostrzenia

Przemoc domowa to tylko wykroczenie – prawo Kirgistanu

Eurasianet poinformował, że nagranie krążyło w sieci, było także wysyłane w prywatnych wiadomościach. Oburzeni internauci nie szczędzili mocnych komentarzy. Na temat tego zdarzenia informacje zebrała organizacja Human Rights Watch, zajmująca się prawami człowieka. Według ustaleń organizacji kobieta zgłosiła się na policję 11 czerwca, jednak nie udzielono jej pomocy. W wielu krajach nadal uważa się, że przemoc jest prywatną kwestią małżonków, w które to sprawy nie wolno się wtrącać.

Dopiero gdy nagranie pojawiło się w internecie 13 czerwca, mężczyznę aresztowano. W Kirgistanie przemoc domowa nie jest traktowana jak przestępstwo, ale wykroczenie. Oznacza to, że nie można iść do więzienia za stosowanie przemocy, ale można zostać obciążonym grzywną. Jednak zarzuty wobec mężczyzny zostały przekwalifikowane na okrutne traktowanie, za co grozi kara pozbawienia wolności. Ta sytuacja sprowokowała rząd Kirgistanu do debaty na temat zaostrzenia prawa w kwestii przemocy domowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ŻONA
fot. pexels.com/KO

Nagranie trafiło do sieci, najwyraźniej celowo. Nie wiadomo, jaki był zamysł mężczyzny, który postanowił nagrywać swoje okrutne zachowanie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowicie zdrowy domowy syrop z natki pietruszki oczyszczający tętnice. Jego zalety powalają
  2. Nareszcie się doczekaliśmy. Znoszą w Polsce uciążliwe ograniczenie, w końcu odetchniemy
  3. Mężczyzna usłyszał rozpaczliwe piski dobiegające spod ziemi. Kiedy zaczął kopać, jego oczom ukazał się dramatyczny widok
  4. Dramatyczne wyznanie Michała Szpaka. Nikt nie miał pojęcia, przez co przeszedł wokalista
  5. 1 lipca pożegnamy się z kolejnym obostrzeniem. Nareszcie koniec z uciążliwym ograniczeniem
  6. W trakcie ślubu nagle drzwi kościoła otworzyły się. Panna młoda zobaczyła, co się dzieje i zaczęła płakać, wszystko się nagrało

źródło: rmf24.pl

 

Poprzedni artykułMartyna Wojciechowska ma pilny apel do fanów. Potrzebne wsparcie, każdy z nas może pomóc
Następny artykułGwiazdor „Gogglebox” został pobity na spacerze. Nagranie jest wstrząsające, powód także, aż ciężko się patrzy
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.