ZUS przypomina o nowych zasadach w związku z kolejną wersją Tarczy Antykryzysowej. Teraz jeszcze więcej pracowników oraz przedsiębiorców może składać wnioski o dodatkowe wsparcie finansowe. 3 odsłona Tarczy Antykryzysowej obejmuje szerszy krąg beneficjentów, którzy mogą skorzystać ze świadczenia postojowego oraz zwolnienia ze składek. 

ZUS opublikował nowe wersje wniosków zgodne z najnowszą odsłoną Tarczy Antykryzysowej. Od teraz wsparcie może uzyskać szersze grono pracowników i przedsiębiorców. Wyjaśniamy kilka istotnych kwestii, które uległy zmianie. 

ZUS wprowadził zmiany 

W związku z kolejna odsłoną Tarczy Antykryzysowej ZUS wprowadził kilka istotnych zmian. Od teraz obowiązują nowe wnioski o świadczenia postojowe oraz te zwalniające z niektórych składek. 

Wprowadzone zmiany: 

 • Świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność – ZUS zmienił treść oświadczenia w sekcji V dotyczącej daty rozpoczęcia prowadzenia pozarolniczej działalności. W nowej wersji zamiast 1 lutego 2020 roku widnieje nowa data rozpoczęcia, 1 kwietnia 2020 roku.
 • Zwolnienie z płacenia składek ZUS – próg przychodowy został zwiększony, zatem obecnie szersze grono może ubiegać się o zwolnienie z płacenia składek. 
 1. Czy wszyscy w końcu zostaniemy zaczipowani? Pokazano, jak wyglądają na ludzkiej skórze
 2. Określili jego żonę jako „najbrzydszą panną młodą na świecie”. Zdjęcia mówią same za siebie, padło wiele gorzkich określeń
 3. Obywatelu. Obowiązują ostrzeżenia IMGW, załamanie pogody

Tarcza antykryzysowa 3.0 – skorzysta więcej Polaków

Dzięki wprowadzonym zmianom więcej Polaków skorzysta z Tarczy Antykryzysowej. Co więcej, osoby korzystające ze świadczenia postojowego, będą mogły teraz wnioskować o niego nawet trzykrotnie. O tego rodzaju dodatkową pomoc mogą ubiegać się osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę oraz na podstawie umowy cywilnoprawnej. 

Natomiast jeżeli chodzi zwolnienie przedsiębiorców ze składek ZUS, w nowej wersji Tarczy Antykryzysowej będzie to uzależnione od kwoty dochodu. Od teraz ze składek ZUS mogą być zwolnione firmy, których dochód nie przekroczył 7000 tysięcy złotych. 

ZUS przypomina, że wnioski w ramach Tarczy Antykryzysowej można składać za pośrednictwem oficjalnej strony ZUS lub serwisu Rzeczpospolitej Polskiej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZUS
fot. eastnews.pl/ARKADIUSZ ZIOLEK

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina o zmianach w ramach nowej wersji Tarczy Antykryzysowej. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Z samochodu nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba. Tragiczny wypadek na słupie
 2. Dzisiaj otwieranie granic i znoszenie kwarantanny. Wielki powrót do normalności u naszego sąsiada
 3. Największe ognisko zakażeń w Polsce. MZ podało nowe liczby, sytuacja jest poważnie niepokojąca
 4. Łukasz Szumowski zabrał głos. Minister podał dane, które mogą zmienić codzienność nas wszystkich
 5. Dywany na ścianach, drewniana łazienka, pralka Frania. A wy, co pamiętacie z PRLu?
 6. Jak rozpoznać psychopatę? 6 sygnałów, które mówią, żebyś uważał na tego człowieka

Źródło: bizens.radiozet.pl 

 

Poprzedni artykułTVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic nie można było zrobić, śmierć nadeszła niespodziewanie
Następny artykułByły mąż płaci alimenty i doprowadza ją do łez. Wszystko przez tytuły przelewów
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.