Poruszająca historia Jerry’ego Windle’a z Kaliforni. Mężczyzna lata temu zaadoptował synka z Kambodży. Dziś chłopiec osiąga wielkie sukcesy na poziomie światowym.

Wzruszająca historia adopcji Jerry’ego Windle’a

Media niedawno obiegła historia wyciskająca łzy z oczu. Jerry Windle jest na pozór zwyczajnym mężczyzną z Kalifornii, który lata temu zdecydował się na adopcję dziecka. Bardzo chciał mieć dzieci, jednak ze względu na to, że jest homoseksualistą, mógł liczyć jedynie na adopcję.

Mężczyzna postanowił rozpocząć ten trudny proces. Po wypełnieniu wniosku dowiedział się, że w sierocińcu w Kambodży przebywa chłopiec czekający na adopcję. Wspomina, że jak tylko go zobaczył, poczuł, że ten jest jego synem.

Adopcja przebiegła pomyślnie i już w 2000 roku chłopiec znalazł się w domu Jerry’ego w Stanach Zjednoczonych.

– Kiedy w pierwszej chwili trzymałem go w ramionach, obiecałem mu, że będę najlepszym tatą, jakim mógłbym być. Chciałem, aby jego młodość była pełna podziwu i zdumienia. To była moja misja od pierwszego dnia — wspomina mężczyzna.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niedawno z okazji dnia ojca, dwudziestoletni już dziś Jordan wrzucił na swojego Instagrama poruszające zdjęcie z dzieciństwa. Możemy na nim zobaczyć go z ojcem na basenie, uśmiechniętych i obejmujących się. Zdjęcie jest bardzo istotne dla chłopca, który dziś zawodowo zajmuje się sportem.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kim dziś jest syn Jerry’ego Windle’a?

Jerry Windle wychowywał swojego syna na Florydzie w Fort Lauderdale. Tam ojciec w wieku 7 lat zapisał chłopca na obóz sportowy, gdzie dość szybko został odkryty jego talent do pływania.

Jordan rozpoczął regularne treningi i szybko zaczął osiągać sukcesy w swojej dziedzinie. Dlatego też historia jego adopcji stała się sławna na cały świat.

Dziś jest jednym z reprezentantów USA na igrzyskach olimpijskich w nurkowaniu. Do jego niebywałego sukcesu nigdy by nie doszło, gdyby nie decyzja Jerry’ego Windle’a o adopcji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
  3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie

Źródło: o2.pl