Z okazji dzisiejszego Dnia Ojca wiele znanych osób decyduje się na uhonorowanie swojego taty przy pomocy uroczego wpisu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Odstępstwem od tej reguły nie była Agata Młynarska.

Ojcem znanej dziennikarki był Wojciech Młynarski, uznany poeta i autor tekstów. Jego ukochana córka postanowiła upamiętnić go nie tylko kompilacją archiwalnych zdjęć, ale także cytatem z jednego z jego utworów.

Agata Młynarska wspomina ojca

Tata dziennikarki już niestety nie żyje. Zmarł 5 lat temu. Możemy więc przypuszczać, że od tego czasu dziś obchodzone święto ma dla niej szczególny wydźwięk, ponieważ nie ma już okazji uściskać ojca przy życzeniach. Wyjawiła zresztą w opisie, że bardzo tęskni za jego obecnością.

Wojciech Młynarski pozostawił jednak po sobie ponadczasowy dorobek artystyczny, dzięki któremu w pewnym sensie wciąż pozostaje żywy. Agata postanowiła upamiętnić go właśnie jednym z jego tekstów. Zamieściła na Instagramie fragment utworu „Ogrzej mnie”, do którego muzykę napisał Włodzimierz Korcz. Jego wykonawczynią była Krystyna Janda, która zadebiutowała z tą piosenką na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1985 roku.

Poza tekstem piosenki Agata Młynarska podzieliła się z obserwującymi także zdjęciami taty. Na jednej z fotografii widać młodą prezenterkę siedzącą na tarasie wraz z ojcem. Na kolejnych Wojciech Młynarski pojawia się wraz z innymi dziećmi. Nie zabrakło także solowych zdjęć poety, na których specjalnie pozował. Dla jego fanów mogła być to istna podróż w czasie.

To, co należy docenić, a o czym nie wszyscy mogli wiedzieć, to fakt, że mężczyźnie udało się wychować dzieci w kochającym domu pomimo poważnej choroby psychicznej. Młynarski cierpiał bowiem na chorobę afektywną dwubiegunową, która przejawia się przeplatanymi stanami depresyjnymi i maniakalnymi.

Zobacz post:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Doda wylądowała w wannie Macieja Dowbora, jest nagranie. Prezenter musiał się tłumaczyć
  2. Fani „Rancza” do dziś nie mogą wybaczyć twórcom 3 rzeczy. Największe absurdy, do których doszło na ekranie
  3. Katarzyna Cichopek zdobyła się na szczerość, wyznała, o czym od zawsze marzy. Plotki wkrótce się potwierdzą? 

 Źródło: Na Żywo/ Pomponik