Andrzej Duda w środę podpisał ustawę antyprzemocową, która ma zoptymalizować przepisy dotyczące działań w przypadku przemocy domowej. Nowy zbiór przepisów ma zapewnić nękanym członkom rodziny, natychmiastowe odseparowanie sprawcy odpowiedzialnego za przemoc. Przepisy zostały sformułowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Pod koniec kwietnia Andrzej Duda otrzymał ustawę antyprzemocową, która została przez niego podpisana w środę, 20 maja. Nowe przepisy mają zapewnić jeszcze większą ochronę ofiarom przemocy domowej. Sprawca nie uniknie odpowiedzialności na swoje czyny. W przypadku wydania nakazu opuszczenia mieszkania interweniować ma policja, która w razie niesubordynacji ma prawo zastosować niezbędne środki przymusu. 

Andrzej Duda podpisał ustawę 

Pod koniec kwietnia na prezydenckie biurko trafiła ustawa antyprzemocowa, która właśnie doczekała się ostatecznej decyzji. Andrzej Duda podpisał ustawę, której przepisy zostały sformułowane tak, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć i ochronić ofiary przemocy domowej. Osoba odpowiedzialna za krzywdy członków rodziny będzie natychmiast od nich izolowana.

Wszystkie nakazy wydane w stosunku do takiej jednostki będą egzekwowane przez funkcjonariuszy policji. W razie jakiegokolwiek sprzeciwu nie wyklucza się użycia niezbędnych środków przymusu. Jeżeli sprawca otrzyma nakaz eksmisji, policja będzie odpowiedzialna także za wskazanie placówki, do której taki osobnik może się udać. 

  1. Śledztwo zakończone. Polacy dobrze znali go z popularnego serialu. Potwierdzono, że to jego szczątki odnaleziono
  2. Kelner spojrzał na wiadomość klienta zostawioną na rachunku i nogi się pod nim ugięły. Natychmiast wybiegł z restauracji
  3. Co stanie się od 15 czerwca? Łukasz Szumowski potwierdził, jedno z ważnych obostrzeń zostanie zniesione

Wiceminister Romanowski zabiera głos

Andrzej Duda mimo podjęcia słusznej decyzji w sprawie ustawy anyprzemocowej, przyjął kilka niepochlebnych komentarzy za swoją zwłokę. Bowiem ustawa przeleżała na prezydenckim biurku prawie miesiąc, lecz w końcu doczekała się ostatecznego zatwierdzenia. Wiceminister Romanowski i kilku innych polityków nie omieszkało skomentować działań Andrzeja Dudy. 

-Nie potrzebujemy szkodliwej ideologii gender, aby podejmować konkretne działania – napisał na Twitterze Wiceminister, Marcin Romanowski. 

Od komentarza nie powstrzymała się również posłanka J. Scheuring-Wielgus:

-Bardzo się cieszę, że w końcu prezydent podpisał. Chociaż raz złożył podpis pod czymś z sensem – napisała na Twitterze. 

Ustawa antyprzemocowa przewiduje również wydanie zakazu zbliżania się do ofiar przemocy, a także ich mieszkania. Dzięki nowym przepisom odpowiednie służby będą mogły działać jeszcze skuteczniej. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Andrzej Duda
fot. screen youtube.com/TVP Info

Andrzej Duda podpisał ustawę antyprzemocową, nie obyło się bez komentarzy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wszedł przez balkon, obezwładnił opiekunkę, zabrał dziecko. Porwanie 9-letniego chłopca
  2. Mirror: Katastrofa samolotu, na pokładzie 99 pasażerów. Tragiczna wiadomość z zagranicy
  3. Będą ogromne zmiany w 500 plus? Pieniądze miałyby trafić na konto, ale nie rodziców
  4. Corgi ma niesamowity zwyczaj przy jedzeniu. Jego pani nie może powstrzymać śmiechu, nagrała go
  5. Agnieszka Chylińska zmieniła fryzurę. Ma długie, platynowe włosy. Wygląda zjawiskowo
  6. Uwaga, jutro może być niebezpiecznie. Nagłe i gwałtowne załamanie pogody, ważne informacje

Źródło: wiadomosci.wp.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.