Śledztwo w sprawie Williama Adamsa w końcu zostało zakończone. To już pewne, że szczątki, które zostały złożone w grobie niejakiego Miura Anjin, należą do słynnego podróżnika. William Adams na przełomie XVI i XVII wieku jako pierwszy Anglik dotarł do Japonii i tam też prawdopodobnie przebywał do końca swoich dni. Polacy mogą kojarzyć tę postać z egzotycznego serialu Szogun, emitowanego w latach 80′. 

Po 400 latach odkryto, że szczątki, które zostały złożone w grobie na terytorium Japonii, należą do słynnego podróżnika Williama Adamsa. Jednak śledztwo wykazało, że 5 % szczątek, które przetrwały do dziś datowane są na rok 1590 – 1620. Dokładnie w tym czasie Adams przebywał w Japonii, zdobywając kolejne tytuły japońskiej hierarchii. 

Śledztwo zakończone, naukowcy nie mają wątpliwości 

Śledztwo, które miało ostatecznie potwierdzić czy znalezione na terenie Japonii szczątki należą do słynnego podróżnika, zostało zakończone. Naukowcy po wnikliwej analizie stwierdzają jednoznacznie, że materiał znaleziony w grobie Miura Anjin należy do Williama Adamsa. Adams na przełomie XVI i XVII wieku jako pierwszy Anglik dotarł do wybrzeża Japonii i postawił stopę na tymże lądzie. 

Adams nie tylko jako pierwszy pojawił się w Japonii, ale również otrzymał tytuł samuraja. W tamtym czasie żadnemu obcokrajowcowi nie udało się otrzymać takiego wyróżnienia. Jednak nim cieszył się ogólnym uznaniem, przebył długą drogę, momentami bardzo niebezpieczną. Odważny marynarz wielokrotnie otarł się o śmierć, raz cudem uniknął egzekucji. 

  1. Żona przyłapała znanego gwiazdora na zdradzie. Nie miała żadnych skrupułów, sięgnęła po pistolet
  2. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
  3. Pobierasz zasiłek macierzyński? Odebrano Ci właśnie ważne prawo

Kim był William Adams?

William Adams był zapalonym podróżnikiem, który nie bał się wyzwań i nowych wrażeń. Kiedy dotarł do wybrzeża Japonii, udało mu się zaprzyjaźnić z tamtejszym władcą, Tokugawą Ieyasu, który niezwykle polubił charyzmatycznego marynarza. Do tego stopnia, że uważał go za swoją prawą rękę i najważniejszego doradcę. Szalone życie Adamsa stało się inspiracją dla powieści Jamesa Clavella pt. Szogun, która później została zekranizowana.

Mimo upływu lat wciąż pamiętamy o wielkim podróżniku i marynarzu Williamie Adamsie. Teraz także mamy pewność, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia i gdzie został pochowany. Śledztwo ostatecznie wykazało, że niejaki Miura Anjin to właśnie William Adams. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

śledztwo
Screen z serialu „Szogun”.

Śledztwo zostało zakończone, wiadomo, do kogo należą znalezione szczątki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szkoła kazała uczniom wrócić na zajęcia. Boją się. Nie mogą zrezygnować, bo będą musieli zapłacić
  2. Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystów
  3. Kiedy wrócą połączenia lotnicze? Jest zapowiedź wiceministra infrastruktury
  4. Na jaw wychodzą nowe fakty. Sekcja zwłok zamordowanej 16-letniej Kornelii wykazała porażającą rzecz
  5. Test, który ujawnia nasze największe pragnienia. Jedna rzecz zdradzi twój najwstydliwszy sekret
  6. Żona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeni

Źródło: menaway.interia.pl, Na żywo

 

Poprzedni artykułAgnieszka Chylińska zmieniła fryzurę. Ma długie, platynowe włosy. Wygląda zjawiskowo
Następny artykułBędą ogromne zmiany w 500 plus? Pieniądze miałyby trafić na konto, ale nie rodziców
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.