Prezydent Andrzej Duda przekazał za pośrednictwem Twittera najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego policjanta, który zginął na służbie – Łącze się w bólu z Jego Bliskimi – napisał małżonek Agaty Dudy. Asp. Michał Kędzierski został postrzelony przez napastnika.

Tragedia wydarzyła się dzisiejszego ranka w Raciborzu. Policjanci otrzymali powiadomienie, że na stacji benzynowej może znajdować się mężczyzna kierujący pojazd w stanie nietrzeźwości. Nikt wówczas nie spodziewał się, że zakończy się to największą tragedią.

Asp. Michał Kędzierski został zastrzelony na służbie

Kiedy policjanci otrzymali wyżej wspomniane zawiadomienie pojechali na ową stację benzynową, jednak nie zastali na miejscu podejrzanego mężczyzny. Po jakimś czasie został dostrzeżony przez funkcjonariuszy na ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Według relacji policji przebrany za policjanta próbował zatrzymywać samochody.

– Mężczyzna wstrzymywał ruch, podchodził do samochodów i rozmawiał z kierowcami. Policjanci podjechali, to byli policjanci umundurowani, oznakowanym radiowozem, podjęli czynności – cytuje słowa podinsp. Aleksandry Nowary portal polsatnews.pl.

W momencie interwencji funkcjonariuszy napastnik wyciągnął broń i oddał kilka strzałów w kierunku 43-letniego asp. Michała Kędzierskiego, po czym partner policjanta postrzelił podejrzanego w udo. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Mimo udzielonej policjantowi reanimacji najpierw przez kolegę ze służby, następnie przez ratowników medycznych nie udało się uratować jego życia.

Napastnik został zatrzymany i udzielona została mu pomoc medyczna. Lekarze pobrali mu krew, by sprawdzić, czy był pod wpływem alkoholu lub środków odużających. 

Prezydent Andrzej Duda przekazał kondolencje rodzinie zmarłego policjanta

Sprawa błyskawicznie rozeszła się po całej Polsce. Informacja o śmierci funkcjonariusza została podana na Twitterze przez Policję Śląską, a następnie oficjalny profil Polskiej Policji. Doszła także do prezydenta Andrzeja Dudy, który połączył się w bólu z bliskimi aspiranta.

 Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariusza Policji mł. asp. Michała Kędzierskiego. Zginął na służbie zabity przez bandytę. Nie ma zgody, aby ktokolwiek podnosił rękę na tych, którzy narażając życie służą społeczeństwu. Łącze się w bólu z Jego Bliskimi. Cześć Jego Pamięci! – napisał prezydent na Twitterze.

Michał Kędzierski rozpoczynał swoja karierę zawodową jako dziennikarz, jednak jego koledzy po fachu potwierdzają, że od zawsze marzył o tym, by być policjantem. Pracował zarówno dla radia, jak i telewizji, jednak 10 lat temu spełnił swoje marzenia.

Zobacz zdjęcia:

Asp. Michał Kędzierski został zastrzelony na służbie.

Prezydent Andrzej Duda przekazał kondolencje rodzinie zmarłego policjanta.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: polsatnews.pl

Poprzedni artykułMeghan Markle nagle wydała książkę. Szykuje się prawdziwy hit
Następny artykułMartyna Wojciechowska przekazała cudowną wiadomość. Gratulacjom nie ma końca, rodzina pęka z dumy
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl