Andrzej Grabowski w młodości wyglądał bardzo przystojnie. Portal buzzgorilla.pl opublikował zdjęcie aktora w wieku 24 latach. Już wtedy gwiazdor święcił pierwsze trumfy na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Kobiety wprost, za nim szalały.

Zdjęcie aktora robi naprawdę duże wrażenie. Gwiazdor od zawsze cechował się niezwykłym magnetyzmem, a tuż po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie rozpoczął swoją pełną sukcesów karierę. Jak się okazuje, Andrzej Grabowski od zawsze miał bujną fryzurę i kojarzące się w nim wąsy.

Andrzej Grabowski w młodości

Aktor urodził się 15 marca 1952 roku w Chorzowie. Swoją przyszłość od małego chciał związać z teatrem, podobnie jak jego brat Mikołaj. Grabowski skończył PWST w Krakowie w 1974 roku, później na lata związał się z krakowskim teatrem im. Juliusza Słowackiego. 

To właśnie z tego okresu pochodzi zdjęcie opublikowane przez portal buzzgorilla.pl, aktor ma na nim 24 lata. Dziś Grabowskiego kojarzymy przede wszystkim z roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu Świat według Kiepskich, ale wówczas był bardzo znany głównie w środowiskach teatralnych. 

Aktor wielokrotnie wspominał w licznych wywiadach swoją młodość. W rozmowie z Onetem w 2011 roku opowiadał, dlaczego wybrał szkołę teatralną na swoją drogę życiową:

Do szkoły teatralnej dostałem się nie dlatego, że chciałem zostać aktorem, lecz dlatego, że mi się tam podobało. Fajne dziewczyny, akademik na Warszawskiej, genialne życie – znałem to od podszewki z relacji brata -wspomina aktor.

-Oczywiście na studiach miałem swoje zakręty. Musiałem powtarzać trzeci rok szkoły teatralnej. Profesor Jarocki, który wlepił mi wtedy dwóję, powiedział: Pan będzie aktorem, ale pan jest za głupi, żeby nim teraz zostać – wspomina z rozrzewnieniem początki swojej drogi zawodowej aktor.

Ile lat ma Andrzej Grabowski?

Andrzej Grabowski ma 68 lat. Akro wielokrotnie przyznawał, że nie czuje się na swoje lata, wciąż czuje się młody i ciekawy świata. Serialowy Ferdynand Kiepski nigdy nie chciał, by zniknęło jego wewnętrzne dziecko.

-Niedawno byłem na pokazie odnowionej kopii filmu Jowita Janusza Morgensterna – produkcji z roku 1967. Z ekranu biła jednak młodość. Z wiekiem jest tak samo. Trzeba walczyć o to, by dziecko, które kryje się w nas, nie zniknęło. Mieć młodość w sobie i ją pielęgnować. Seneka powiedział kiedyś, że człowiek nie boi się śmierci, tylko o niej myśli – wyjaśniał swoje podejście do starzenia się aktor. 

Andrzej Grabowski zawsze miał w sobie mnóstwo radości i pasji. Jak mówi, godzi się na to, co przynosi mu życie. Dziś jest uwielbianym aktorem, pisarzem, nagrał nawet swoją płytę. Widzowie uwielbiają go jako jurora w Tańcu z Gwiazdami. Trzeba przyznać, że tę niezwykłą iskrę młodości i pogody ducha ma w sobie cały czas.

Zobacz zdjęcia: 

andrzej grabowski
fot. buzzgorilla.pl, 13 Zdjęć Znanych Aktorów, Które Pokazują Jak Wyglądali Zanim Stali Się Sławni

Link do artykułu oryginalnego: 

13 Zdjęć Znanych Aktorów, Które Pokazują Jak Wyglądali Zanim Stali Się Sławni

andrzej grabowski
fot. kadr z filmu Kapitał, czyli jak zrobić pieniądze w Polsce….

Andrzej Grabowski w filmie Kapitał, czyli jak zarobić pieniądze w Polsce… w 1989 roku.

andrzej grabowski
fot. kadr z programu „Taniec z gwiazdami”

Aktor jest uwielbiany przez Polaków i mimo upływających lat nie wciąż jest pełen młodzieńczego ducha.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: buzzgorilla.pl, kultura.onet.pl

Poprzedni artykułMałgorzata Rozenek wspiera WOŚP. Ludzie zdębieli, kiedy zobaczyli, co wystawiła na licytację
Następny artykułPolska wróżka ujawniła, co czeka nas w 2021 roku. 4 znaki zodiaku dostały pilne ostrzeżenie
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl