Do mediów trafiła tragiczna i bardzo smutna informacja. Nie żyje Artur Przygoda, jeden z muzyków i współzałożycieli zespołu Farba. Wiadomość o śmierci artysty przekazali jego przyjaciele za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przyczyna zgonu nie została podana. Miał 56 lat.

Przygodę pożegnali zarówno koledzy z zespołu, jak i inni koledzy po fachu. Wiadomość o tym, że nie żyje wstrząsnęła dziesiątkami fanów, którzy oddali mu hołd w komentarzach pod opublikowanymi postami.

Nie żyje Artur Przygoda, członek zespołu Farba

Artur Przygoda był jednym ze współzałożycieli zespołów Farba oraz Love. W mediach społecznościowych poinformowano, że odszedł dziś, tj. 4 maja. Jako pierwsi tę tragiczną informację przekazali koledzy z zespołu.

Dziś bardzo smutny dzień. Odszedł założyciel i pierwszy gitarzysta Farby, Artur Przygoda. Trudno pisać, żal i łzy ściskają gardło. Nie byłoby Farby bez Ciebie Artur – czytamy.

Dla wszystkich członków i fanów kultowego zespołu to ogromna tragedia. Przedstawicielka ekipy muzycznej przekonuje, że tworzona przez Przygodę muzyka na zawsze pozostanie z nimi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

– Artur nie żegnamy się z Tobą, bo Twoja muzyka, twoje dźwięki zostają tu z nami. P.S. Rozkręć tam w górze na maksa wzmacniacze i graj na swojej ukochanej gitarze to, co zawsze Ci w duszy grało! – napisała Joanna Kozak w imieniu zespołu Farba i swoim.

Znajomi żegnają Artura Przygodę

Poza członkami i kolegami z zespołu Farba gitarzystę pożegnało liczne grono fanów, a także znajomi po fachu. Jednym z nich był lider legendarnego zespołu pop-rockowego Ha-dwa-O!, Tomasz Konfederak.

Piosenkarz wyraził ubolewanie nad śmiercią muzyka, który przez wiele lat był jego przyjacielem. Zdaniem Konfederaka Artur Przygoda, nazywany też przez przyjaciół Gazielcem związany był z trójmiejską sceną artystyczną.

Warto zaznaczyć, że Farba nie była jedynym zespołem, który gitarzysta miał przyjemność reprezentować. Były to także ekipy m.in.: Canada, czy Totus Tuus. Po zakończeniu 12-letniej działalności z Farbą i innymi zespołami wraz z małżonką stworzył band Mr. Jones.

Artur Przygoda przyszedł na świat w Końskich w woj. świętokrzyskim. Jednym z jego sukcesów było umieszczenie w 10 najlepszych polskich gitarzystów przez czytelników pisma Gitara Bass w 1996 roku. Przypomnijmy, że dwa dni temu zmarł słynny polski aktor, Bronisław Cieślak. Rodzinie zmarłego przesyłamy najszczersze kondolencje.

Więcej wkrótce. Artykuł w aktualizacji.

Zobacz zdjęcie:

Zmarł Artur Przygoda, gitarzysta zespołu Farba.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl

Poprzedni artykułPoruszające wyznanie Elżbiety Jarosik. Tuż po porodzie jej dziecko zmarło
Następny artykułNa jaw wyszła cała prawda o Gienku z programu ,,Rolnicy. Podlasie”. Wielka tragedia na zawsze zmieniła jego życie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl