Badanie ginekologiczne, które przeprowadzają lekarze i położne dużo mówią o polskich kobietach. Dyskusję w sieci wywołała młoda studentka ginekologii, która spytała, innych, doświadczonych medyków, czy brak higieny jest już normą wśród pacjentek. Okazało się, że… tak, jednak to nie wszystko.

Okazuje się, że mimo zdawałoby się, nowoczesnych czasów, wiele kobiet nie ma pojęcia, z czym wiąże się badanie ginekologiczne. Poziom niewiedzy dotyczący braku higieny jest aż porażający. Podobno zaskakują najbardziej panie, które wyglądają na absolutnie zadbane i czyste, a mimo tego nie są umyte i przygotowane do wizyty.

Badanie ginekologiczne – poziom higieny polskich kobiet

Według słów lekarzy, którzy wypowiedzieli się pod wątkiem młodej studentki, higiena zależy tylko od kultury osobistej, nie zaś od zasobności portfela. Nader często pojawiają się pacjentki kompletnie niezadbane mimo tego, że pod przychodnię podjechały najnowszym Mercedesem i wyglądają, jakby właśnie wyszły od kosmetyczki.

Wielu medyków, w tym położne, skrytykowały adeptkę ginekologii za jej wrażliwy stosunek do sprawy. Okazuje się, że wiele kobiet po prostu nie dba o siebie, albo nie wie jak to zrobić. Widok zaniedbanej pacjentki należy więc do codzienności tej profesji.

 1. Tragiczny wypadek był jak wyrok, paraliż objął znaczną część ciała. Marcin Prokop zdecydował się ruszyć z pomocą
 2. Całe życie nazywali go grubasem. Po latach zrzucił ponad połowę swojej wagi, teraz zapiera dech w piersiach
 3. Trik naszych babć zmieni kompletnie smak Twojego rosołu na kurczaku. Wszyscy oniemieją z zachwytu, mało wie, jaki to sposób

Brak higieny z nieświadomości?

Lekarze przyznają, że wiele kobiet nie jest uświadomionych i nawet nie ma pojęcia, na czym polega wizyta. Dopiero gdy wszystkiego się dowiedzą, są w stanie lepiej się przygotować. Podobno niektóre panie mają tak wysokie poczucie wstydu, że boją się nawet rozebrać.

Położne przyznają, że czasem porządne uświadomienie kobiet daje oczekiwane skutki. Dopiero wówczas kobiety świadomie przygotowują się do badania. Mało która też wie, że gabinety ginekologiczne posiadają specjalne miejsca, gdzie można się podmyć. Mimo że wydawałoby się temat mamy oswojony, okazuje się, że wiele z nas po prostu boi się ginekologa. Tymczasem jest to lekarz jak każdy inny. Wiemy, co ginekolodzy myślą często w trakcie badania, ale nigdy tego nie powiedzą.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

BADANIE
fot. eastnews.pl/P. GAJEK

Okazuje się, że wiele kobiet nie ma pojęcia, z czym wiąże się wizyta u ginekologa. 

badanie
fot.unsplash.com/Billie

Okazuje się, że brak higieny w miejscach intymnych jest bardzo częstym doświadczeniem dla lekarzy. 

badanie
fot.pexels.com/Andrea Piacquadio

Położne zwracają uwagę, że wciąż potrzebne jest edukowanie kobiet w kwestii ich zdrowia intymnego.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Porażające sceny w Biedronce, nie żyje 61-letni mężczyzna. Sklep od razu został zamknięty
 2. Tragiczna wiadomość z Polski. 6 osób nie żyje
 3. Najmniejszy pies świata mieszkał we Wrocławiu. Chihuahua mierzył tylko 6 centymetrów
 4. Dentysta aż zrobił zdjęcie. Wnętrze ust pacjentki budzi grozę, nie dla wrażliwych
 5. Poznajecie? Wszystkie trzy są dziś znane i uwielbiane przez Polaków
 6. Od uderzenia dzielą nas godziny. Wprowadzono pomarańczowy alert
 7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach
 8. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wielki Polak
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: kobieta.wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułNiewielu wie o wielkiej tragedii gwiazdy „Samych swoich”. Wacław Kowalski przeżył koszmar, przez jedną rzecz nagle zniknął
Następny artykułWyznanie manikiurzystki: „Mam uraz do otyłych osób. Specjalnie robię im gorsze paznokcie, niż szczupłym”
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.