Biedronka wychodzi naprzeciw klientom i wprowadza do swojej oferty maseczki ochronne. Ich cena w popularnej sieci sklepów zwala z nóg. W dodatku są zupełnie inne, niż te sprzedawane przez apteki. 
 
Odkąd na początku marca w Polsce pojawił się tak zwany pacjent zero, liczba osób zakażonych koronawirusem, a także jego ofiar śmiertelnych wzrasta z dnia na dzień. Na sytuację szybko reaguje rząd, który wraz z pogarszającymi się statystykami, szybko nakłada na obywateli kolejne obostrzenia i choć sklepy spożywcze funkcjonują, nie zrobimy w nich zakupów jeżeli nie będziemy mieli na naszych rękach rękawiczek. W niedługim czasie podobnie może stać się z maseczkami ochronnymi, które przez niektórych zalecane są wszystkim, a przez innych jedynie chorym. Jak to jest z tymi maseczkami? Bez względu na to, czy powinniśmy, czy nie powinniśmy ich nosić, Biedronka postanowiła wprowadzić je do swojej oferty. Czy okażą się one kolejnym produktem, który masowo zniknie ze sklepowych półek?
 
 
 
Biedronka wprowadza maseczki ochronne
 
Rękawiczki jednorazowe i żel antybakteryjny, to obowiązkowy dodatek każdego, kto wychodzi z domu. Czy stanie się nim również maseczka ochronna? Światowa Organizacja Zdrowia pod koniec marca wskazała, że maseczki powinny nosić przede wszystkim osoby chore, mające podejrzenie infekcji lub opiekujące się chorymi, podkreślając, że są one skuteczną ochroną przed koronawirusem jedynie wtedy, gdy zostaną połączone z myciem rąk lub ich dezynfekcją. Patrząc jednak na najnowsze doniesienia ekspertów i statystki, maseczka może stać się naszym nieodłącznym atrybutem na czas epidemii – w końcu jest coraz więcej przypadków zakażeń bezobjawowych. Nic dziwnego, że Biedronka zdecydowała się na wprowadzenie ich do swojej oferty. Zaskoczyć może za to ich cena. 
 
 
 
Maseczki ochronne, które Biedronka wprowadziła do sprzedaży, różnią się nie tylko ceną. W popularnej sieci sklepów klienci będą mogli znaleźć maseczki, z jonami srebra, które mają działać bakteriobójczo. W przeciwieństwie do tych kupowanych w aptekach, maseczki z Biedronki są wielokrotnego użytku. Możne je użyć aż do pięciu razy, oczywiście po uprzednim wypraniu w temperaturze 60 stopi. 
 
Dodatkowo, opakowanie z trzema maseczkami kosztuje jednie 14,99 zł. Czy oznacza to, że pożądany towar zniknie z półek tak szybko jak żele antybakteryjne, mydło czy papier toaletowy? 
  1. Przyłapali Agatę Dudę i zrobili jej kompromitujące zdjęcia. Wielka burza, wielu jej nie wybaczy
  2. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie
  3. Nowa propozycja Komisji Europejskiej ws. zamknięcia granic UE. Polska zamknięta na dłużej?
Gdzie kupić maseczkę ochronną? 
 
Maseczkę ochronną kupimy w aptekach, a także w sklepach internetowych. Choć oferta, którą wprowadziła Biedronka, kusi ceną i wszelkimi walorami, robiąc zakupy, miejmy na uwadze, że nie tylko my potrzebujemy maseczek. 
 
Jeżeli jednak ich dla nas zabraknie – nie ma powodu do zmartwień. Wiele polskich marek zdecydowało się na wdrożenie do swojej oferty maseczek wielokrotnego użytku, a w internecie znajdziemy masę instrukcji, jak wykonać ją samodzielnie w domu, co może okazać się świetną rozrywką na zabicie czasu. 
  1. Do której będą otwarte sklepy w Wielką Sobotę? Godziny otwarcia marketów
  2. Bardzo ważne słowa szefa WHO. Chodzi o znoszenie ograniczeń i restrykcji
  3. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę
  4. Pani Jolanta dostała rachunek od właściciela lokalu i zbladła. Nie mogła uwierzyć w wypisaną kwotę
  5. Byłeś szczepiony w dzieciństwie? Jest szansa, że to cię uratuje przed koronawirusem
  6. Andrzej Duda przekazał przykrą wiadomość. Nie żyje członek Narodowej Rady Rozwoju

źródło: jastrzabpost.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.