Biedronka i Lidl chcą zrekompensować pracownikom ich poświęcenie w czasie pandemii. W związku z tym, że sklepy spożywcze i supermarkety wciąż funkcjonują, niektórzy są zmuszeni do opuszczenia domu i udania się do pracy. Tym samym narażają siebie i osoby ze swojego otoczenia na zarażenie wirusem.

Pracownicy sklepu Biedronka, a także Lidl musieli zmierzyć się ogromem pracy w ciągu ostatnich tygodni. Po tym jak do wiadomości została podana informacja o pandemii, wszyscy rzucili się w wir zakupów. Ludzie wynosili ze sklepów niewyobrażalne ilości jedzenia i produktów higienicznych. Jednak zarządzający wymienionych supermarketów zapowiadają premię dla wszystkich pracowników.

Biedronka i Lidl przeszły prawdziwe oblężenie

Wiele z nas ma ogromny przywilej, który pozwala na kontynuowanie pracy w domu. Jednak nie wszyscy mają to szczęście i mimo stanu zagrożenia epidemicznego muszą każdego dnia dostać się do swoich miejsc w pracy. Takimi miejscami są sklepy jak Biedronka czy Lidl.

Ostatnie tygodnie były prawdziwym wyzwaniem dla pracowników tego rodzaju punktów. Sklepy spożywcze przeżywały prawdziwe oblężenie. Pracownicy nie byli w stanie na bieżąco uzupełniać brakujących towarów na półkach. Niektórzy pracowali ponad wymiar swojego standardowego czasu pracy.

Aktualnie sytuacja uspokoiła się trochę. Ludzie poważnie potraktowali wszelkie zalecenia władz państwa i większość osób nie opuszcza swojego domu. W sklepach wprowadzono też dodatkowe obostrzenia. W jednym momencie na terenie supermarketu nie może przebywać więcej niż 50 osób. Ochrona odpowiada za przestrzeganie tych zasad przez klientów. W związku z tak licznymi czynnikami zwiększającymi ryzyko zarażenia, Biedronka i Lidl będą wypłacać premię za pracę w takich warunkach.

  1. TVP odwiedziło legendarnego aktora z okazji 100 urodzin. Na wizji przyznał się do innej orientacji, ukrywał ją całe życie
  2. 7 zarażonych osób w jednej rodzinie. Troje już nie żyje, kolejna trójka walczy o życie
  3. Owczarek niemiecki uratował życie mężczyzny. Pies zareagował w ostatniej chwili

Pracownicy sklepów dostaną dodatkową premię.

Biedronka zadeklarowała, że za tydzień pracy w dniach 9-14 marca, od godziny 9:00 do 14:00 pracownicy dostaną dodatkowe 300 zł do swojego stałego wynagrodzenia. Ponadto osoby posiadające dzieci do 14 roku życia mogą spodziewać się również takiego dodatku, o ile przepracowali chociaż jeden dzień w wyznaczonym wyżej terminie – cytuje portal onet.pl, słowa biura prasowego Biedronki.

Lidl również zadeklarował wypłacenie premii swoim pracownikom, jednak nie określił konkretnej kwoty. Jest to bardzo słuszny gest ze strony osób zarządzających wymienionymi supermarketami. Jednak dodatkowe pieniądze nie zapewnią im niestety bezpieczeństwa.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

biedronka
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.03.2020.

W ostatnim czasie supermarkety takie jak Biedronka czy Lidl przeżywały ogromne oblężenie.

biedronka
fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 11.03.2020.

Po ogłoszeniu zagrożenia stanu epidemicznego wszyscy Polacy zaczęli robić niewyobrażalne ilości zakupów.

biedronka
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 11.02.2020. n/z Logo sklepu LIDL.

Mimo panującej epidemii supermarkety wciąż funkcjonują, jednak zarządcy sklepów Biedronka i Lidl zadeklarowali wypłacenie dodatkowych premii dla pracowników.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Przełomowy dzień w Chinach, porażające dane o chorobie. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było od początku pandemii
  3. Polska celebrytka utknęła w Turcji. Pojechała zoperować sobie nos, wirus nie jest jej straszny
  4. Ubezpieczenie a koronawirus. Wiemy, kto nie musi płacić za leczenie
  5. Zabawy, które koty wprost uwielbiają. 5 sposobów na spędzenie czasu z mruczkiem
  6. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane

Źródło: onet.pl, fakt.pl

P.o. Kierowniczki sekcji Lifestyle. Absolwentka Humanistyki cyfrowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.