Błędy w makijażu zdarzają się wielu paniom. Są dostrzegane nie tylko przez kobiety, ale także i przez mężczyzn, którzy, choć często otwarcie o tym nie mówią, bardzo nie lubią, kiedy kobieta wykona przesadzony makijaż w zbyt ciemnym kolorze. Jak się wystrzegać błędów makijażowych? Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudne i pamiętając o kilku ważnych rzeczach podczas makijażu, jesteśmy w stanie uniknąć źle wyglądających wpadek, które potrafią mocno popsuć ogólny wygląd.

Wiele kobiet zwłaszcza na początku przygody z makijażem popełnia liczne błędy, które często psują ogólny wygląd i mocno zniekształcają rysy twarzy. Kobiety najczęściej mają problem z odpowiednim doborem podkładu, przez co malując twarz zbyt ciemnym lub zbyt jasnym odcieniem, tworząc źle wyglądający efekt maski. Jednak nie tylko podkładem można wyrządzić swemu wyglądowi krzywdę. Bardzo często panie przesadzają z konturowaniem twarzy i zamiast uwydatnić rysy, zniekształcają je.

Warto więc zapamiętać kilka cennych rad, dzięki którym codzienny makijaż, nie będzie wyglądał jak przygotowany na bal przebierańców, a delikatnie podkreśli w urodzie to, co najlepsze. Każdej kobiecie zależy, aby dobrze wyglądać, a swoim makijażem zachęcać, a nie odstraszać panów. Mężczyźni wiele razy zaznaczali, że nie lubią przesadzonego makijażu i stawiają na naturalność. Sami nie malują swoich twarzy, więc nic dziwnego, że od kobiety także wymagają jedynie delikatnego podkreślenia urody, a nie przerysowania. Zbyt mocno pomalowane oczy i ciemna szminka być może sprawdzą się w makijażu wieczorowym, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę makijaż codzienny, warto postawić na minimalizm.

Błędy w makijażu: zbyt ciemny podkład

Warto podczas zakupu podkładu zadbać o jego dobre dopasowanie do naturalnej karnacji. Niestety bardzo często możemy zaobserwować panie, którym wyraźnie odcina się twarz od reszty twarzy. Najczęściej spowodowane jest to zbyt ciemnym lub jasnym podkładem. Wygląda to fatalnie i ma ogromny wpływ na wygląd całego makijażu. Wtedy, nawet jeżeli makijaż oczu jest idealny, odcinająca się „maska” jest w stanie zepsuć cały efekt.

Podczas zakupu podkładu, najlepiej jego odcień sprawdzić na załamaniu żuchwy. Panie często sprawdzają odcień podkładu na dłoni, co jest ogromnym błędem, ponieważ kolor podkładu na dłoni, nie będzie oddawał tego, jak będzie wyglądał na skórze twarzy. Obecnie marki produkujące kosmetyki do makijażu oferują ogromną paletę odcieni, w której zarówno posiadaczki bardzo jasnej skóry, jak i te posiadające ciemną karnację, znajdą coś dla siebie. Wiele drogerii oferuje także pomoc pań, które chętnie pomogą dobrać odpowiedni podkład lub pomalują dokładnie twarz, aby przed zakupem każda z pań mogła ocenić, czy podkład jest dla niej odpowiedni.

Panie, które przy pomocy podkładu pragną przyciemnić swoją naturalnie jasną karnację, popełniają ogromny błąd. Warto mieć na uwadze, że podkład służy do wyrównania kolorytu skóry, a nie całkowitej zmiany jej odcienia. Aby przyciemnić o kilka tonów skórę, należy użyć produktów samoopalających, które są do tego przeznaczone. Używając kilka tonów ciemniejszy podkład, można jedynie uzyskać efekt zbyt ciemnej twarzy, która nienaturalnie odcina się od reszty ciała.

Błędy w makijażu: Niepoprawne konturowanie twarzy

Wiele pań marzy o wyraźnie zarysowanych kościach policzkowych. Aby uzyskać ten efekt, często przesadzają z bronzerem, tworząc ciemne i źle wyglądające plamy na twarzy. Wiele pań przez malowanie twarzy zdecydowanie poniżej kości jarzmowej, wykonuje konturowanie męskie, obniżając w ten sposób mocno swoje policzki. Należy więc pamiętać, że bronzery w ciepłych, pomarańczowych i złocistych odcieniach służą do delikatnego opalenia twarzy. Aby uwydatnić rysy twarzy, powinno się używać chłodnych odcieni brązu, które należy dokładnie rozetrzeć, aby nie pozostawić na skórze plam.

Często można zaobserwować panie, które nakładają zbyt dużo bronzera i rozświetlacza na twarz, przez co nie uzyskują efektu świeżości, a twarz przypomina spoconą. Jeżeli kosmetyk nałożony jest w zbyt dużej ilości, skóra traci blask i jest bardzo mocna obciążona. Przez zbyt dużą ilość produktu nałożoną na twarz można również zauważyć, że produkt się waży i tworzy źle wyglądające ciemne plamy.

Błędy w makijażu: Nieprecyzyjny makijaż oka

Cienie do oczu potrafią idealnie podkreślić kolor tęczówki, a także wyeksponować kształt oczu. Warto jednak pamiętać, aby po wykonaniu makijażu, zebrać nadmiar osypanego cienia, który wygląda bardzo nieestetycznie. Mało tego, przez osypany cień, oko wygląda na smutne, a powieka na opadającą. Ciemne cienie także nie zawsze wyglądają estetycznie i mogą wyraźnie źle wpłynąć na wygląd oka, które będzie wyglądało na znacznie starsze.

Należy więc stawiać na kolory, które odmłodzą spojrzenie. Osoby, które posiadają zmarszczki, powinny wystrzegać się cieni z drobinkami, które mogą je mocno uwydatnić, a makijaż wykonywać cieniami o matowym lub satynowym wykończeniu. Wtedy można uniknąć postarzenia makijażem, a swojemu spojrzeniu nadać świeżości.

Błędy w makijażu: Nieestetyczne powiększenie ust

Obecnie panuje trend na powiększanie ust przy pomocy konturówek. Przy stosowaniu tego makijażowego triku należy być jednak ostrożnym, ponieważ można stworzyć bardzo przerysowany i nienaturalny wygląd ust, który nigdy nie będzie wyglądał dobrze. Ważne, aby przy wyborze konturówki, wybrać jej dobry odcień. Przez użycie zbyt ciemnego koloru możesz wyrządzić swoim ustom krzywdę i będą one wyglądały wręcz karykaturalnie.

Kolor konturówki, której zamierzamy użyć, powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru pomadki. Jeżeli konturówki chcemy użyć, na usta nakładając jedynie błyszczyk, to powinniśmy zwrócić uwagę, aby konturówka była w kolorze jak najbardziej zbliżonym, do naturalnego koloru warg. Warto także pamiętać, aby przy obrysowywaniu ust, nie wyjeżdżać zbyt mocno poza ich naturalny kontur.

Wspomagając usta odpowiednią pielęgnacją, również możemy uzyskać efekt powiększonych ust. Warto więc co jakiś czas wykonywać peelingi mechaniczne oraz stosować balsamy nawilżające, które zawierają kwas hialuronowy lub błyszczyki nawilżające, które naturalnie powiększają usta. Kiedy wargi są wypielęgnowane i nawilżone, zawsze wydają się optycznie większe.

Błędy w makijażu: Przesadzone brwi

Oczywiście każdy z nas może mieć takie brwi, jakie ma ochotę nosić. Warto jednak pamiętać, że zarówno zbyt cienkie, jak i te zbyt wyrysowane brwi, nigdy nie dodają urody i często wyglądają karykaturalnie. Cienkie brwi nie wyglądają dobrze i potrafią mocno zakłócić naturalny wygląd twarzy. Zbyt grube i mocno wyrysowane brwi także nie wyglądają estetycznie i często nadają twarzy groźnego wyglądu.

Ewentualne braki w brwiach, można zagęścić u kosmetyczki, a także doskonale sprawdzą się kosmetyki, które służą do makijażu brwi. We wszystkim należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Brwi są „ramą” makijażu. Warto więc zadbać, aby były wyregulowane i zadbane. Dzięki temu można pięknie podkreślić makijaż i nadać charakteru twarzy. Warto pamiętać, aby nigdy zbyt mocno ich nie podkreślać i nie dopuszczać do tego, aby brwi były zbyt cienkie.

Błędy w makijażu: Nieodpowiednia pielęgnacja

Wiele kobiet zapomina, że kluczem do dobrze wyglądającego makijażu, jest odpowiednia codzienna pielęgnacja. Makijaż nigdy nie będzie wyglądał dobrze, jeżeli skóra będzie wysuszona i niezadbana. Każdy makijaż powinno się rozpoczynać od nałożenia kremu nawilżającego i bazy. To niezwykle istotne, ponieważ cera jest wtedy promienna i zdrowo wygląda.

Warto także dobrać odpowiednio kosmetyki do rodzaju swojej cery, aby złą pielęgnacją, nie wyrządzić sobie krzywdy i nie popsuć wyglądu skóry. Powinno się zadbać także od nawilżenie z wewnątrz i codziennie wypijać odpowiednie ilości wody mineralnej.

Błędy w makijażu: Makijaż permanentny

Makijaż permanentny stał się niesamowicie popularny wśród kobiet. Wiele pań decyduje się na permanentny makijaż oczu, brwi, czy ust. Jest to świetny sposób na doskonały wygląd pań, które nie mają czasu na codzienny makijaż. Niestety, jak w przypadku wszystkich usług kosmetycznych, także w makijażu permanentnym pojawiają się przypadki nieudanych zabiegów. Jak się przed nimi uchronić?

Jeżeli decydujemy się na makijaż permanentny, warto postawić na salon, który posiada wykwalifikowane specjalistki. Ze względu na to, że makijaż permanentny cieszy się obecnie ogromną popularnością, coraz więcej salonów kosmetycznych ma go w swojej ofercie. Warto więc sprawdzić, czy osoba, która ma wykonywać zabieg, jest specjalistą i czy posiada odpowiedni sprzęt do jego wykonania. Nieudany makijaż jest też po części winą klientki, która nie jest świadoma tego, co tak naprawdę chce nim uzyskać. Powinno się wizualizować swoją koncepcję i wymagać od specjalisty, aby spełnił twoje oczekiwania. Należy wziąć pod uwagę, że makijażu permanentnego nie zmyjemy. Lepiej wybrać delikatny, który jedynie podkreśli urodę niż mocny, który może swoim wyglądem zmęczyć już po kilku dniach.

Kobiety często wykonując zbyt mocny makijaż permanentny, odwiedzają salony kosmetyczne, aby rozjaśnić makijaż, co niestety nie zawsze jest możliwe. Należy także wziąć pod uwagę, że salony oferujące bardzo tanie usługi, mogą nie mieć odpowiedniego sprzętu oraz mogą nie dysponować wykwalifikowanymi specjalistami. Czasem lepiej zapłacić więcej i cieszyć się zadowalającym efektem usługi niż przeznaczać duże kwoty no skorygowanie nieudanego makijażu permanentnego.

Czy nieudany makijaż permanentny można skorygować?

Na szczęście źle wykonany makijaż permanentny można skorygować. Jest to jednak bardzo trudne. Dzięki pigmentacji korygującej można nieco zniwelować nieudany zabieg. Przy nieudanym, rozlanym i bardzo wyrazistym makijażu czasem trzeba poddać się laserowym zabiegom. Laser jest w stanie zniwelować nieudany makijaż, jednak czasem w grę wchodzi jedynie operacja plastyczna. Warto więc przed zabiegiem sprawdzić, czy salon, w którym chcemy wykonać zabieg, dysponuje odpowiednim sprzętem i dobrym specjalistą.

W przypadku jaśniejszych pigmentów, które są wykorzystywane do makijażu permanentnych, można je skorygować ciemniejszym kolorem, a także istnieje możliwość pokrycia starego makijażu, pigmentem w kolorze ciała i wykonanie nowego makijażu. Niestety, jeżeli makijaż wykonany jest jasnymi pigmentami, często nie da się go usunąć przy pomocy lasera, który nie wchodzi w reakcję z jasnymi pigmentami. Przy ciemnych makijażach, często laser daje możliwość skorygowania, jednak przy tych wykonanych jasnych pigmentem, najczęściej w grę wchodzi jedynie zamalowanie go ciemniejszym pigmentem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

błędy w makijażu
kinkate/ pixabay.com

Niezwykle istotny jest dobór odpowiednich narzędzi do wykonania makijażu. Pędzle potrafią zdziałać cuda!

błędy w makijażu
instagram.com @glossier

ZOBACZ TEŻ:

  1. Makijaż odmładzający po 40. 5 ZŁOTYCH zasad młodego wyglądu
  2. Róż na policzki. Jaki odcień dobrać i jak go nakładać? Sprawdzone sposoby
  3. Jak zrobić makijaż nude krok po kroku? Wyglądaj świeżo i promiennie
  4. Makijaż dla zielonych oczu. Zobacz, co uwydatni twoje piękne spojrzenie
  5. Jak dopasować kształt brwi? 5 prostych kroków do idealnych brwi