Botoks: serial, który rozszerzył wątki bohaterów znanych widzom z filmu o tym samym tytule, cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Choć w internecie można zobaczyć mnóstwo krytycznych opinii pod adresem produkcji Patryka Vegi, niemal każda produkcja reżysera staje się filmowym bestsellerem. Vega podejmuje w swoich obrazach kwestie nierzadko kontrowersyjne i będące przedmiotem obyczajowego i moralnego sporu. Pewna brutalność, którą można już brać za element estetyki, jaką posługuje się reżyser w swoich filmach, sprawia, że po każdym seansie czujemy się wstrząśnięci. Nie inaczej było z Botoksem. 

Polskich seriali powstaje coraz więcej i są coraz ambitniejsze i lepsze. Mało który może jednak poszczycić się takim zainteresowaniem jak Botoks, serial ten bowiem miał wyrobioną markę kontrowersyjnego i wstrząsającego dzięki swojej wcześniejszej, pełnometrażowej wersji. Kto nie wybrał się do kin, mógł więc śledzić losy bohaterów Botoksu na swoim telewizorze i to w stosunkowo krótkim czasie po premierze kinowej. Gdzie widzowie mogli oglądać serial Botoks?

Botoks serial: Showmax

Serial oglądać można było na wycofanej już z Polski, internetowej platformie z serialami i filmami Showmax. Pełnometrażową, filmową wersję produkcji Patryka Vegi można zakupić na DVD. 

Botoks serial: ile odcinków ma znana produkcja Patryka Vegi? 

Serial będący rozszerzeniem kinowej wersji Botoksu ma 6 odcinków. Każdy z nich opatrzony jest osobnym tytułem: Przemiana, Zbrodnia, Odwet, Sumienie, Pokuta, Zatracenie. 

Botoks serial: odcinki

O czym jest serial Patryka Vegi? Botoks opowiada historię kilku kobiet pracujących w służbie zdrowia. Bohaterki serialu różnią się od siebie pod wieloma względami. Praca w brutalnej polskiej rzeczywistości, z którą codziennie spotykają się kobiety w swojej pracy, prowadzi do dużej przemiany każdej z bohaterek. 

Podobnie jak film, serial porusza tematy takie jak aborcja, zapłodnienie metodą in vitro, zmiana płci, a w pewnym stopniu także operacje plastyczne. Polska służba zdrowia w filmie Vegi jest przedstawiona jako bezwzględna, nieetyczna, nierzadko traktująca pacjenta jako zło konieczne. W przedstawionym w Botoksie szpitalu kierownictwo przymyka oko na łapówki czy przypadek molestowania seksualnego. Produkcja porusza także temat etyki (a raczej jej braku) działań koncernów farmaceutycznych. 

Co ciekawe, rozszerzający wątki zawarte w filmie Botoks serial pozwala lepiej zrozumieć psychikę bohaterów i ich niektóre wybory (np. na pozór bezwzględny lekarz okazuje się  troskliwym ojcem niepełnosprawnego dziecka). 

Kontrowersje wokół filmu 

Film Patryka Vegi spotkał się z miażdżącą falą krytyki. Botoksowi zarzucano sztuczność, przerysowanie, nadmierną brutalność i duże uproszczenie niektórych kwestii. Popkulturowa Akademia Wszystkiego ogłosiła Botoks najgorszym filmem 2017 roku i przyznała mu aż 9 ”Węży”. 

Dobre recenzje produkcji

 znajdowały się w zdecydowanej mniejszości. Mimo wszystko okazał się dużym sukcesem pod względem komercyjnym i przyciągnął do kin  miliony widzów. 

Botoks jest filmem, który rozszerza światło w świecie ogarniętym ciemnością. A to, czego jesteśmy świadkami, jest niczym innym, jak starciem ciemności ze światłem — napisał o swoim filmie Patryk Vega, tłumacząc ogromną krytykę filmu przy jednoczesnych ogromnych wynikach oglądalności.  

W trzy dni (premierowy weekend, kiedy Botoks wszedł do kin) produkcję Patryka Vego miało obejrzeć aż 711 tys. widzów. 

Charakterystyczna obsada 

Podobnie jak inny reżyser, Wojciech Smarzowski, Patryk Vega polega na swoich ulubionych aktorach, których można zobaczyć w różnych jego produkcjach. Tak było też w przypadku Botoksu. W serialu zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Warnke, Janusza Chabiora, Piotra Stramowskiego i Sebastiana Fabijańskiego. 

Widzieliście ten serial Botoks lub jego pełnometrażową wersję? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

botoks serial
Fot. Instagram.com @mwitkowsky

Film został mocno skrytykowany, a Popkulturowa Akademia Wszystkiego okrzyknęła go nawet ”najgorszym filmem 2017 roku”.