Chłopiec został pod opieką swojej nastoletniej siostry. Kiedy rodzice wrócili do domu, w zdumieniu przypatrywali się scenie, jaka rozgrywała się przed ich oczami. Niestety, ich synek z zespołem Downa ma bardzo ograniczone słownictwo, toteż widok, który zastali był tym bardziej szokujący. To niezwykłe!

Amanda stresowała się, zostawiając dwuletniego synka pod opieką córeczki. Chociaż ufała dziewczynce, że dobrze zaopiekuje się braciszkiem, to niepewność zawsze pozostaje. Okazało się jednak, że wszystkie obawy były zbędne. Chłopiec był całkowicie bezpieczny pod czujnym okiem starszej siostry. Scenka, którą kobieta zastała, gdy wróciła do domu, była doprawdy rozczulająca!

Chłopiec słuchał piosenki

Dwuletni Bo ma zespół Downa. Jego słownictwo jest bardzo ograniczone. Według matki chłopiec posługuje się dwunastoma słowami, chociaż rodzice mają nadzieję, że ten zakres uda się zwiększyć. Jego mama dosłownie na chwilę musiała spuścić go z oka, opiekę nad nim powierzyła więc starszej córce, Lydii. Nie spodziewała się, co zastanie po powrocie. 

 

Kiedy weszła do pokoju, w którym siedziały jej dzieci, zobaczyła coś uroczego. Lydia grała na gitarze, śpiewając małemu Bo i ucząc go słów piosenki! Chłopiec powtarzał kilka słów w odpowiednich momentach. Amanda była przeszczęśliwa. Był to dla niej wystarczający dowód na to, że muzykoterapia działa!

chłopiec
Amanda Lee Grey on YouTube

Rodzeństwo wspólnie śpiewało.

Zbawienny wpływ muzyki

W dodatku piosenka, którą Lydia śpiewała bratu, ma specjalne znaczenie dla ich rodziny. To właśnie ją śpiewał Bo tata, gdy chłopiec miał zaraz przechodzić operację serca. Na tę piosenkę zareagował najbardziej. Od tego czasu rodzina uznaje Be my sunshine za jego piosenkę. Wszystkich słów, które zna Bo, nauczył się właśnie z piosenek. Chłopca bardzo uspokaja, gdy ktoś mu śpiewa lub gra na gitarze!

ZOBACZ NAGRANIE:

 To niesamowite, jak chłopiec reaguje na muzykę!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Coraz więcej Polaków marzy o bardzo zadziwiającym „gadżecie”. Biznes zaczyna kwitnąć
  2. Ksiądz wyszedł na środek sali gimnastycznej i uniósł rękę do góry. Uczniowie wstrzymali oddech, kiedy zobaczyli, co zamierza zrobić
  3. Babcia trojga wnucząt została profesjonalną kulturystką. 75-latka pragnie wszystkim przekazać ważną wiadomość
  4. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  5. Cios w samo serce matki. Chodzi o 16-letnią córkę Pakosińskiej z kabaretu
  6. Kim był 30 lat młodszy kochanek Beaty Tyszkiewicz? Informacje ścinają z nóg

źródła: indy100.com

Poprzedni artykułBabcia trojga wnucząt została profesjonalną kulturystką. 75-latka pragnie wszystkim przekazać ważną wiadomość
Następny artykułJaka fryzura odmładza po 50? Modne inspiracje dla dojrzałych kobiet
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego