Historia, przez którą przeszedł chłopiec o imieniu Arya Permena pochodzący z Jawy w Indonezji, jest wprost niesamowita. W wieku 10 lat ważył prawie 200 kilogramów. Problemy z poruszaniem się sprawiły, że jego rodzice zdecydowali się na operację zmniejszenia żołądka, przez którą schudł ponad 100 kilo! Dzisiaj waży 86, jednak to nie koniec jego kłopotów.

Każda kobieta i każdy mężczyzna wie, że proces chudnięcia nie jest prosty. Kluczem do sukcesu, jest wytrwałość i chęć dążenia do obranego sobie celu. Pewien chłopiec miał ogromne problemy z utratą wagi, jednak dzięki operacji stało się to możliwe.

Chłopiec w wieku 10 lat ważył prawie 200 kilogramów

Przedwczesna otyłość dziecka jest powodem do zmartwień każdego rodzica, dlatego rodzice Aryi postanowili działać, jak najszybciej się tylko da, by ich syn stracił jak najwięcej na wadze. Chłopiec miał ogromne problemy z dostosowaniem się do środowiska rówieśników, dlatego jego największym marzeniem była utrata wagi.

Cała historia rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy media po raz pierwszy usłyszały o otyłym chłopcu z Indonezyjskiej Jawy, który przedwcześnie osiągnął wagę niemal dwustu kilogramów. Kiedy dziennikarze zjawili się na miejscu, okazało się, że Arya waży 192 kilogramy w wieku 10 lat.

Sprawa okazała się na tyle poważna, że dziecko miało poważne problemy z samodzielnym poruszaniem się, a co za tym idzie, kłopoty ze schudnięciem. Nie wszyscy mieli świadomość, z jak wielkim problemem przychodzi mu się mierzyć. Jedynie rodzice rozumieli, jak trudną drogę przeszedł ich syn.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Nie można było zwlekać już ani chwili, a kiedy Arya został okrzyknięty najgrubszym dzieckiem świata, bez wahania zdecydowali, że chłopiec zostanie poddany operacji zmniejszenia żołądka, która przyniosła oczekiwane efekty.

Chłopiec przeszedł operację zmniejszenia żołądka

Jeszcze przed wykonaniem operacji Arya przeszedł na dietę i zaczął się minimalnie poruszać, co sprawiło, że schudł kilkanaście kilogramów. Niestety nie wystarczyło to do tego, by mógł samodzielnie i bezproblemowo się poruszać. Wówczas zapadł ostateczny wyrok, którym była wyżej wymieniona operacja.

Jest to bardzo wymagający, jednak satysfakcjonujący zabieg. Niedługo po niej chłopiec zmienił się dosłownie nie do poznania. Schudł ponad 100 kilogramów i mógł rozpocząć nowe i znacznie lepsze życie. Jego historia została przedstawiona na kanale YouTube o nazwie Truly. Marzenie chłopaka się ziściło, jednak przy tym narodziły się dwa nowe. Pierwszym jest kolejna operacja usunięcia nadmiaru skóry, która pozostała po nadmiernej ilości kilogramów, a drugi jest zostać piłkarzem. 

– Nie spodziewałem się jeszcze kilka lat temu, że kiedykolwiek schudnę. Dziś nie tylko ważę mniej, ale czuję się zdecydowanie lepiej – mówił Arya.

Pamiętajmy, że nadwaga wcale nie jest powodem do wstydu, a ze wszystkim można walczyć. Największe znaczenie przy chęci schudnięcia ma zdrowie odżywianie, dlatego zachęcamy do zapoznania się z niskokalorycznymi kolacjami, które znajdziecie >tutaj<.

Zobacz wideo:

Chłopiec, który w wieku 10 lat ważył prawie 200 kg, schudł ponad 100 kg. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: styl.fm

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl