Lelum.pl

fot. screen LOTTO. Radość wygrywania

Choroba syna zmusiła ją do rezygnacji z kariery aktorskiej. Była gwiazdą „Na Wspólnej”

19 Września 2019

Autor tekstu:

Marta Kulik

Choroba syna zmusiła Ewę Gorzelak do rezygnacji z kariery aktorskiej. Była gwiazdą

Choroba syna zmusiła Ewę Gorzelak do rezygnacji z kariery aktorskiej. Była gwiazdą

Ewa Gorzelak przeżyła piekło, gdy dowiedziała się, jak straszliwa choroba dotknęła jej malutkiego syna. Przez prawie dwa lata niemal mieszkała z nim w szpitalu i walczyła o jego życie. Trudna i bolesna historia na zawsze zmieniła jej życie i wpłynęła na wiele decyzji.

Ewa Gorzelak syn i jego straszna choroba

Syn Ewy Gorzelak, Ryszard, miał zaledwie półtora roku, gdy zachorował na nowotwór mózgu. Diagnoza brzmiała jak wyrok. Stan chłopca był ciężki, nie dawano mu wielkich szans na przeżycie. Aktorka zrezygnowała wtedy z kariery i robiła wszystko, aby za wszelką cenę uratować dziecko.

On mi umierał na rękach. W pewnym momencie nie miał siły płakać, tylko tak cichutko się skarżył. Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał i skrócił jego cierpienie. Myślałam, że mi serce pęknie. Przyszedł ksiądz, namaścił go, dał mu sakrament chorych i zaczął się modlić o zdrowie — wyznała w rozmowie z Dobrym Tygodniem.

choroba

Ewa Gorzelak wiele chwil spędzała wtedy w kościele. Gdy medycyna nie była w stanie pomóc dziecku, aktorka szukała pomocy wszędzie, gdzie się tylko dało. Po latach wspominała, że wiele razy długo płakała w pustym kościele, gdzie próbowała ratować syna modlitwą. W ciągu dwóch lat dziecko przyjęło 23 chemioterapie. Po dwóch ciężkich operacjach pojawiła się nadzieja, Ryś zaczął wracać do zdrowia.

Ewa Gorzelak dziś

Po dramatycznych przeżyciach Ewa Gorzelak czuła, że ma pewien dług do spłacenia. Zamiast wrócić do aktorskiej kariery, postanowiła założyć fundację Nasze Dzieci przy Klinice Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka.

-Przed chorobą mojego Rysia miałam zdjęcia w Na Wspólnej właśnie na tym oddziale i pomyślałam, że chciałabym wrócić na ten oddział, żeby z dziećmi, które tam są coś robić. I potem miałam poczucie, że moje życie zatoczyło wielkie koło przez chorobę mojego syna — mówiła w Polskim Radiu.

choroba

Czy Ewa Gorzelak wciąż zajmuje się aktorstwem? Ewa Gorzelak wkrótce dołączy do obsady Echa Serca, gdzie zagra matkę nastolatki z problemami. W ubiegłym roku pojawiła się serialu W rytmie serca. Wcześniej widzowie mogli oglądać jej epizodyczne role w M jak Miłość , Ojcu Mateuszu czy Na krawędzi. Pomimo powrotu do aktorstwa Ewa Gorzelak nie zamierza rezygnować z pomagania chorym dzieciom.

ZOBACZ TEŻ:

Źródło: pomponik.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Nie tylko Anna kibicowała na trybunach. Iwona Lewandowska pokazała klasę, wybrała zaskakujący dodatek
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Synek Barbary Kurdej-Szatan wyszedł od fryzjera, ludzi zatkało. "Oczywiście się spłakałam"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Roksana Węgiel powiedziała, czy zrobiłaby aborcję. Jej odpowiedź nie zostawia wątpliwości
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Conan Kaźmierski przeszedł zabieg. Opisał, co się działo w gabinecie. "Czemu ja nie poszedłem do kogoś innego"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie żyje Piotr Wysocki. Gwiazdor "Czterech pancernych" i "Kariery Nikodema Dyzmy" zginął w pożarze
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nowa partnerka zachwyciła fanów jedną cechą. Marcin Hakiel za to oberwał
Czytaj więcej >
Marta Kulik

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]