Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Bezpańskie psy wciąż zamieszkują teren opuszczonego Czarnobyla. Jest ich tam nawet 300
Paulina Talarska
Paulina Talarska 29.08.2019 14:52

Bezpańskie psy wciąż zamieszkują teren opuszczonego Czarnobyla. Jest ich tam nawet 300

czarnobyl
Fot.spcai.org

Czarnobyl to teren najpoważniejszej katastrofy ekologicznej, jaka miała miejsce na świecie. 26 kwietnia 1986 roku elektrownia jądrowa na Ukrainie uległa przegrzaniu, a wybuch miał znacznie większą siłę niż bombardowanie w Hiroszimie. Teren ten został wysiedlony, ale pozostały na nim psy, których jest około 300.

Napromieniowanie, które dotknęło psy, sprawia, że nie mogą one zostać przesiedlone. Katastrofa skazała je na dożywotnie życie w opustoszałym Czarnobylu. Muszą radzić sobie z głodem i przeraźliwym mrozem, który występuje w tej części świata. Ich życie, które jest i tak trudne, nie trwa długo ze względu na choroby popromienne.

Czarnobyl — miejsce katastrofy ekologicznej, które zamieszkują psy

W Czarnobylu istnieje obszar nazywany strefą alienacji, żyją tam tylko zwierzęta i ludzie, którzy zamieszkują to miejsce nielegalnie. Po katastrofie w 1986 roku, sosny, które rosły dookoła zakładu zmieniły kolor na złoty i czerwony i od tej pory nazywane są czerwonym lasem.

Po latach czerwony las stał się siedliskiem dzikiej przyrody i roił się od niedźwiedzi, rysi, wilków i ptactwa. Po katastrofie zwierzęta umierały bądź traciły zdolność reprodukcyjną. Jak się okazuje, katastrofa oddała zwierzętom tereny, które wcześniej przywłaszczył sobie człowiek.

Psy z Czarnobyla

Psy z Czarnobyla są potomkami zwierząt, które zostały dotknięte katastrofą, a których właściciele pozostawili ich na terenach skażonych. Każdego dnia wędrują ścieżkami, które pamiętają katastrofę jądrową w poszukiwaniu schronienia i pożywienia. Żyją w trudnych warunkach, z dzikimi zwierzętami, w chłodzie i głodzie. Większość psów zamieszkujących Czarnobyl żyje krótko, bo maksymalnie 6 lat, a napromieniowanie odbiło się na ich zdrowiu.

Znaczna część psów nie ma właścicieli, ponieważ liczba czworonogów przerasta liczbę ludzi żyjących na tych terenach. Psy, aby przeżyć, okupują okolice kawiarni i innych miejsc turystycznych. Organizacje takie jak Nieskażona Przyszłość oferują pomoc psom i zapewniają opiekę weterynaryjną. Psy Czarnobyla są wysterylizowane ze względu na to, że ani one, ani ich potomstwo nigdy nie opuszczą skażonego terenu.

Zobacz zdjęcia:

czarnobyl

W 1986 roku miała miejsce największa katastrofa ekologiczna na świecie.

czarnobyl

Tereny, które zostały nią dotknięte są opustoszałe.

czarnobyl

Żyją na nich dzikie zwierzęta i około 300 psów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. McDonald’s z ogromnym logo w Łazienkach. Sprawa wywołuje wielką burzę
  2. Kotka czekała pod kliniką godzinami, ludzie nie chcieli jej wpuścić. Chciała się ratować
  3. Tata nagrał pierwsze spotkanie synka z adoptowanym psem. Wzruszające do łez wideo
  4. Pitbull skrzyżowany z husky. Efekt? Najśliczniejszy pyszczek świata
  5. W głowie się nie mieści! Mężczyzna nagle z wielkim impetem kopnął bezbronnego psa (WIDEO)
  6. Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości

Źródło: twojezwierzeta.pl