Dentysta przeżył szok, gdy poznał powód ogromnego bólu zęba swojego pacjenta. Mężczyzna zgłosił się do niego, gdy cierpienie, jakie przynosił ból w okolicach dolnej szczęki, nie pozwoliło mu już normalnie funkcjonować. Aby ocenić rodzaj infekcji lub zepsucia zęba lekarz wykonał prześwietlenie. Nie mógł uwierzyć w to, co zobaczył na zdjęciu RTG.

Dentysta spodziewał się zapalenia w kanałach zębowych, ewentualnie poważnej infekcji. Tak silne bóle zęba zdarzają się, gdy zostaje naruszony nerw. Wystarczyło zrobić zdjęcie, przysiąść do leczenia i pacjent wychodził z gabinetu z ulgą. Jednak nie w tym przypadku. Prześwietlenie zupełnie zbiło lekarza z pantałyku.

Dentysta był w szoku

37-latek wybrał się do prywatnej kliniki stomatologicznej, gdy jego wytrzymałość na ból była już na granicy. Spodziewał się, że nie dopilnował zęba i próchnica dotarła do jego nerwu. Stomatolog zrobił mu prześwietlenie, gdy zobaczył zdjęcie, był w zupełnym szoku.

Okazało się, że powodem silnego bólu był kamień ślinianek. Nic wielkiego w stomatologii pod warunkiem, że jego wielkość nie jest większa od ziarna soczewicy. Faktycznie odczuwa się wówczas ból i konieczny jest zabieg. W tym przypadku okazało się, że kamień ślinianek osiągnął aż 2 cm. W perspektywie stomatologii był gigantyczny.

  1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
  2. Siostra Anny Przybylskiej pokazała porażające zdjęcie. Ostrzegła wszystkich, skutki są nieodwracalne
  3. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice

Mężczyzna natychmiast musiał przejść zabieg

Całe szczęście, że 37-latek nie wstrzymywał się z wizytą u dentysty i przyszedł niedługo po tym, jak zaczęło go boleć. Po wyjęciu kamienia ślinowego okazało się, że był on wielkości normalnego, zdrowego zęba stałego. Został sfotografowany i z pewnością znajdzie się w niejednym podręczniku dla adeptów stomatologii.

Na szczęście kamienie śliniankowe nie stanowią wielkiego zagrożenia dla zdrowia. Należy je jednak usuwać, bo jeśli zignorujemy ich obecność, możemy doprowadzić do poważnej infekcji. Kamienie biorą się w jamie ustnej ze spadku odporności, palenia papierosów, nieodpowiedniej diety czy pozostałości jedzenia. Jak podaje nt.interia.pl, ta przypadłość częściej dotyka mężczyzn niż kobiety. Dentysta usunął kamień i pozbawił tym samym mężczyznę źródła jego bólu. Stomatolodzy potrafią uczynić prawdziwe cuda z naszym uśmiechem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

dentysta
BMJ Military Healh

Stomatolog myślał, że to ząb, który wbił się w dziąsło. Okazało się, że to kamień śliniankowy.

dentysta
fot. pixabay.com/ DarkoStojanovic

Wizyta u dentysty przyprawia większość z nas o dreszcze. Jednak udawanie się do niego w ostateczności skończy się prawdopodobnie jeszcze większym bólem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  2. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel
  3. Księżom nie dość ofiar na tacę. Wymyślili sprytny sposób na większe dochody, pierwszy w Polsce
  4. Większość nigdy nie zauważyła jednego szczegółu na banknocie 20 złotych. Trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć, jest ukryty
  5. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: Jesienią do lekarzy może trafić 100 tysięcy Polaków dziennie
  6. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach

źródło: nt.interia.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl