Dłoń z narysowaną kropką po wewnętrznej stronie to znak, którego nie można zignorować. Jeżeli zobaczysz kogoś, kto nosi na ciele ten znak, reaguj natychmiast. Choć mało kto o tym wie, wszyscy powinni sprawdzić, co oznacza ten symbol. Okazuje się, że nosząca go osoba może być w śmiertelnym niebezpieczeństwie. 

Dłoń z kropką jest znakiem nie tylko dla bliskich osób, ale również dla tych, których możemy spotkać przypadkowo na naszej drodze. Dzięki kampanii społeczeństwo wie, że jest zobligowane do pomocy komuś, kto tak bardzo jej potrzebuje. Każdy powinien wiedzieć, co oznacza symbol na dłoni.

Dłoń symbolem kampanii społecznej

Kropka na dłoni to część kampanii społecznej w Stanach Zjednoczonych, która ma m.in. podnosić świadomość zaborczej miłości. Z badań przeprowadzonych w USA wynika, że ok. 24 osoby na minutę są ofiarami przemocy domowej, gwałtu lub nękania ze strony swoich partnerów. Te statystyki są porażające, dlatego autorka kampanii, która sama przeżyła w życiu piekło, postanowiła pomóc innym. 

Kobieta sama nie sądziła, że narysowanie zwykłej czarnej kropki stanie się sygnałem do tego, żeby inni mogli dać głos przeciwko sprawcom ich cierpienia. Wystarczyła tylko dłoń i marker, aby pomóc tak wielu osobom, które myślą, że już nikt im nie pomoże. W ten sposób, ofiary przemocy domowej mogą zaalarmować osobę w pobliżu o sytuacji, która je spotyka, nie narażając się. 

  1. Wielka rewolucja w kraju. Podobnych rzeczy jeszcze nie było
  2. Niebezpieczny wypadek na żywo w „Pytanie na śniadanie” TVP. Mogło źle się skończyć

Uzyskanie pomocy

Osoby, które padły ofiarą przemocy domowej często nie szukają pomocy ze względu na strach, który jest ich nieodłącznym towarzyszem. Zdarza się, że zanim policja lub sąd zainterweniuje, oprawca może dopuścić się jeszcze większych nadużyć.

Kampania Czarna Kropka podkreśla, że dłoń z narysowanym punktem to dyskretny sygnał, który nie nie zwróci uwagi oprawcy. W ten sposób osoba, która go zauważyła, może pomóc bez prawdopodobieństwa na większą tragedię.

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

dłoń
Fot. youtube.com/ABC Action News

Zwróć uwagę na dłoń z czarną kropką.

Wobec ofiar przemocy nie można przechodzić obojętnie.  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niestety, doszła do nas straszliwa wiadomość. Wielu Polaków miało nadzieję do samego końca, nie żyje Marta K.
  2. Chłopczyk powiedział „Kocham Cię, mamo”, po chwili zmarł. Przyczyna śmierci jest druzgocąca
  3. Brzuch kobiety bez przerwy rósł. Lekarze zrobili prześwietlenie i zamarli, nie widzieli nigdy nic podobnego
  4. Co się stało? Nagle w ”Pytaniu na śniadanie” zamarli, hamak rozpadł się pod Marzeną Rogalską
  5. Cena za kotlety schabowe w sejmowej stołówce zwala z nóg. Zwykli Polacy mogą przecierać oczy ze zdumienia

Źródło: zalajkowane.pl

Poprzedni artykułKot i kaczka zostali najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiają razem się spędzać czas
Następny artykułSoda oczyszczona do prania. 4 zastosowania, które zmienią twoje życie
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.