Dziadek, o którym chcielibyśmy wam dziś opowiedzieć zachował się jak prawdziwy bohater. Aby ratować swoją wnuczkę z pożaru poświęcił własne życie – o jego heroicznym czynie było naprawdę głośno. „Upewnił się, że wnuczka wyszła z płonącego domu” – wspominają ze wzruszeniem świadkowie zdarzenia. 

Mężczyzna swoim zachowaniem udowodnił, że miłość dziadków do wnucząt jest bezgraniczna. Są oni w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby ocalić ich życie. Nawet jeśli działanie to może mieć tak dramatyczne konsekwencje, jak było to tym razem. Nie bez przyczyny dziadek ten został okrzyknięty zaszczytnym mianem bohatera. Ostrzegamy, że historia ta naprawdę wzrusza do łez. 

Dziadek zachował się jak bohater

Siedemdziesięcioletni Gary Van Bree dopuścił się czynu ma miarę superbohatera. Mężczyzna zginął w trakcie pożaru na wzgórzach Endeavour, ratując swoją 7-letnia wnuczkę Kristinę. W sobotni wieczór mieszkanie, które dzielił wraz ze swoją córka Natalie, i dwójką jej dzieci: 4-letnią Wyatt oraz Kristin stanęło w płomieniach. 

Zarówno dziadek, jego córka, jak i młodsza dziewczynka, gdy tylko poczuli unoszący się w powietrzu zapach dymu, natychmiast ewakuowali się na zewnątrz. Jednakże mężczyzna ponownie do niego wrócił, gdy tylko zorientował się, że druga wnuczka pozostała w domu. 

– Dzieci były w łóżku. W domu nie było żadnych alarmowych czujników dymu, gdy Natalie wstała, poczuła zapach dymu – powiedział sąsiad i serdeczny przyjaciel rodziny w jednym z wywiadów. 

By ratować ukochaną wnuczkę przypłacił życiem

Pani Mutsaers jedna z najbliższych przyjaciółek rodziny wspomina, że zdarzenie wyglądało naprawdę dramatycznie. Płomienie osiągnęły wysokość 20 metrów, a sam pożar najprawdopodobniej wywołał ogień tlący się w kominku.

– Krzyczał na Kristinę, żeby wyszła z domu … Finalnie po nią wrócił – relacjonuje sąsiadka. 

Dziewczynka została niezwłocznie przewieziona do szpitala Dandenong, gdzie wykonano jej szereg badań. Jej zdrowiu nic nie zagraża. Tego tragicznego zdarzenia rodzina i sąsiedzi nie zapomną najprawdopodobniej do końca życia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Dziadek
Unsplash.com @ocvisual

Dziadek zachował się jak prawdziwy bohater. 

Pożar
Unsplash.com @greatmalinco

Uratował wnuczkę przed śmiercią w płomieniach. 

Dziadek
Unsplash.com @marcus_wallis

Za ten czyn przypłacił życiem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na praniu i prasowaniu można zarobić duże pieniądze, zdziwisz się jak prosto
  2. Zauważyła, że z jej ogrodu zniknęły wszystkie kwiaty. Okazało się, że ukradła je sąsiadka, która brała tego dnia ślub
  3. Jaki makijaż podoba się facetom? Okazuje się, że często rozmijają się z upodobaniami kobiet
  4. Ten chłopczyk został najmłodszym tatą świata. Pół roku po tym na jaw wyszła prawda, która zniszczyła mu życie
  5. Oskarżano ją o to, że była królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka

 

Poprzedni artykułMedia obiegło intymne zdjęcie Gessler z partnerem w łóżku. Nie mają na sobie ubrań
Następny artykułJamnik o najpiękniejszych barwach. Taki cud natury zdarza się raz na kilka milionów, jego oczy są błękitne
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.