Pewna dziewczynka z Brazylii urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną. Mowa o piebaldyźmie, który odznacza się dwoma kolorami włosów. Co ciekawe, choroba dotknęła większość osób z jej rodziny. Teraz uczy się akceptować samą siebie i cieszyć się z życia.

Dziewczynka wygląda tak wyjątkowo, że ludzie oglądają się za nią na ulicy. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest przeurocza. Jednak jej rzadka choroba sprawia, że ciężko oderwać wzrok od jej włosów. Mimo swojej odmienności jest bardzo uśmiechniętą 2-latką.

Czym jest piebaldyzm?

Piebaldyzm jest chorobą polegającą na tym, że niektóre obszary skóry lub włosów wydają się znacznie jaśniejsze od pozostałych. Sprawia to wrażenie, że osoba cierpiąca na to wyjątkowo rzadkie schorzenie siwieje znacznie szybciej od pozostałych ludzi. Konsekwencją tego, jest brak melanocytów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję melatoniny.

Taki los spotkał dziewczynkę o imieniu Mayah z Brazylii oraz dużą część jej rodziny. Dzisiaj dziecko ma już dwa lata i rośnie na niezwykle śliczną i radosną dziewczynkę. Poza nią, na tę bardzo rzadką chorobę cierpią jeszcze jej mama, dziadek, ciocia oraz kuzyni

Z uwagi na to, że piebaldyzm jest w ich rodzinie od wielu pokoleń, mama dziewczynki Talyta zachęca ją, by uczyła się samoakceptacji i zrozumiała swoją wyjątkowość. Sama doskonale wie, z czym dziecko musi się mierzyć oraz będzie musiało w przyszłości.

Poza tym mama stara się, by włosy dziewczynki były bardzo ładnie ułożone, a także dobiera jej spinki, które w połączeniu z jej dwukolorowymi włosami prezentują się wprost znakomicie. Dodatkowo córeczka bardzo często jest fotografowana przez swoją rodzicielkę, czym chce podkreślić jej wyjątkowość.

Dziewczynka uwielbia przebierać się za postaci z bajek

Mama dziewczynki w młodości miała robić wszystko, by ukryć jej dwukolorowe włosy, ponieważ sprawiało jej to dużo przykrości, a przy tym lęków i stresu. Nie chce dopuścić do tego, by jej słodka córeczka czuła się tak samo, jak ona. Bogata o nieprzyjemne doświadczenia z przeszłości stara się pomóc córeczce, żeby zyskała większą pewność siebie.

Mayah mimo tego, że ma dopiero dwa lata, już zaczyna dostrzegać, że wygląda inaczej niż pozostałe dzieci. Każdy, kto zobaczy ją po raz pierwszy, zwraca uwagę na jej włosy. Jej mama zwróciła uwagę nawet na to, że wygląda jak popularna z bajki i filmu 101 Dalmatyńczyków Cruella De Mon i któregoś dnia postanowiła przebrać za nią dziewczynkę.

Co więcej, od momentu, gdy mama zaczęła publikować jej zdjęcia na Instagrama, to wielu ludzi zaczęło porównywać ją do wielu postaci z bajek, co dziewczynce wyraźnie się spodobało. Od tamtej pory bardzo często prosi mamę, by wspólnie przebierały się za superbohaterów.

Mayah to nie pierwsze dziecko ze specyficzną fryzurą. Pewien chłopiec jest posiadaczem tzw. fryzury Einsteina, której dosłownie nie da się uczesać. Natomiast jeśli zastanawiacie się, jak najlepiej dbać o swoje włosy, to odsyłamy was >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

Dziewczynka
fot. instagram.com/talytayoussef

Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą, charakteryzującą się dwoma kolorami włosów. Urocza jest prawda? 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: parenting.pl

Poprzedni artykułWeekendowa regeneracja dla ciała i włosów
Następny artykułNagrał jak tańczy w mieszkaniu, za jego plecami pojawiła się postać, która zaintrygowała widzów
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl