Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ewa Szykulska wyjawiła, jaką pobiera emeryturę
Natalia Niewczas
Natalia Niewczas 06.06.2021 14:14

Ewa Szykulska wyjawiła, jaką pobiera emeryturę

Ewa Szykulska
Pawel Wodzynski/East News

Ewa Szykulska zdecydowała się uchylić rąbka tajemnicy w sprawie swojej emerytury. Jak się okazuje, aktorka nie pobiera dużych świadczeń emerytalnych. Z tego powodu nie zamierza przerywać pracy zawodowej.

Ewa Szykulska to charakterystyczna postać polskiego show-biznesu, którą doskonale znamy z występów w takich produkcjach jak „Lokatorzy” czy „Plebania”. Niedawno gwiazda zgodziła się porozmawiać o swojej emeryturze.

Emerytura Ewy Szykulskiej

Choć Ewa Szykulska nie podała dokładnej wysokości pobieranych świadczeń emerytalnych, wyznała, że kwoty te nie są duże. Co istotne, z tego powodu aktorka nie zamierza rezygnować z pracy zawodowej.

Jedno jest pewne: że ludzie myślą, że artyści mają niebosiężne emerytury i że to jest oczywiste. To nie jest oczywiste i to nieprawda. To jest jedyna rzecz, którą mogę powiedzieć – mówiła Ewa Szykulska.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Praca jest w przypadku tej gwiazdy koniecznością, lecz Ewa Szykulska jest aktywna zawodowo również z innego powodu. Cieszą ją bowiem nawet te pomniejsze role, które realizuje. Jeśli chodzi natomiast o pieniądze, aktorka stara się, by jej wydatki nigdy nie przewyższały dochodów.

O niskich pobieranych świadczeniach emerytalnych wspominały także takie znane postacie polskiego show-biznesu jak Alicja Majewska czy Maryla Rodowicz. Podczas gdy pierwsza z pań ma otrzymywać na konto co miesiąc kwotę 1 tys. złotych, emerytura drugiej wynosi 1,5 tys. złotych.

Zobacz artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

Źródło: Kobieta WP, Plejada