Fryzury do dowodu osobistego. Wciągu ostatnich kilku lat kilkakrotnie zmieniały się wymogi dotyczące zdjęcia do dowodu osobistego. Jak obecnie wygląda zdjęcie do dowodu? Jak powinna wyglądać twarz? Na jakie fryzury możemy sobie pozwolić? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Fryzury do dowodu osobistego. Ministerstwo Cyfryzacji ostatni raz zmieniło wymogi dotyczące zdjęcia do dowodu osobistego we wrześniu 2017 roku. Czy można pozwolić sobie na grzywkę lub koka na zdjęciu do dowodu osobistego?

Jakie fryzury do dowodu osobistego?

Wbrew pozorom kobiety mają bardzo dużo możliwości wyboru fryzury do dowodu osobistego. Jakie fryzury do dowodu osobistego są najlepsze? Na pewno taka, która nie zasłoni oczu, brwi i uszu. Idealnie sprawdzi się klasyczny kok albo kucyk. Jeśli chcemy dodać charakteru naszej fryzurze możemy upleść warkocz i upiąć go w modny kok – mamy wiele rodzajów tego typu fryzury, np. koszyczek, precel czy korona.

Jeśli chcemy zachować rozpuszczone włosy, koniecznie pilnujmy, by włosy nie zasłoniły nam oczu i uszu. Jakie fryzury do dowodu osobistego z rozpuszczonych włosów będzie wyglądać modnie i elegancko? Możemy lekko podkręcić włosy i pozwolić im swobodnie opaść na ramiona. Możemy pofalowane włosy oprzeć na jednym ramieniu (takie rozwiązanie jest nie tylko eleganckie, ale również bardzo kobiece).

Czy do dowodu osobistego można nosić grzywkę? Jak najbardziej, trzeba pamiętać o tym, by grzywka nie zasłaniała naszych oczu i brwi. Jeśli mamy średniej długości włosy, asymetryczna grzywka na bok jest świetnym rozwiązaniem. Modny bob, do którego włosy średniej długości nadają się idealnie sprawi, że będziemy wyglądać modnie i z klasą na zdjęciu do dowodu osobistego. Włosy średnie i krótkie możemy zaczesać, upiąć lub podnieść tak, by nie zasłaniały naszych uszu.

Jak nie powinno wyglądać zdjęcie do dowodu osobistego?

Wiemy już jakie fryzury do dowodu osobistego jest zgodna z wymogami. Wbrew pozorom mamy duży wybór jeśli chodzi o uczesanie do zdjęcia. A czego nie powinnyśmy zakładać do zdjęcia do dowodu osobistego? Na pewno nakrycia głowy oraz okularów. Musimy zrezygnować z dużych kolczyków i innej biżuterii, która może zasłaniać uszy lub twarz.

Dobrą wiadomością dla osób, które nie chcą tracić czasu i pieniędzy na usługi fotograficzne jest to, że na rynku pokazały się specjalne mobilne aplikacje, które pozwalają samem zrobić zdjęcie do dowodu osobistego.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jaka fryzura do dowodu osobistego
Fot.instagram.com @instabraid

Włosy do dowodu osobistego powinny nie zasłaniać twarzy, oczu, brwi oraz uszu.

Jaka fryzura do dowodu osobistego
Fot.instagram.com @elysiakozinos

Wbrew pozorom kobiety mają duży wybór fryzur, które mogą zaprezentować na zdjęciu do dowodu osobistego.

Jaka fryzura do dowodu osobistego
Fot.instagram.com @nikki_the_hairess

Krótkie fryzury modnie zaczesane lub postawione na żelu czy piance sprawdzą się idealnie do dowodu osobistego.

Jaka fryzura do dowodu osobistego
Fot.instagram.com @chicnchic_factory

Równie dobrze i elegancko wyglądają wysoko upięte koki oraz warkocze zawinięte w kok.

Jaka fryzura do dowodu osobistego
Fot.instagram.com @chicnchic_factory

Kucyki również wyglądają modnie i elegancko. Rodzajów kucyków jest bardzo dużo, dlatego możemy wybierać jaki typ odpowiada nam najbardziej.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Fryzury do kombinezonu? Odsłoń buzię
  2. Fryzury do koronkowej sukienki? Muszą być delikatne
  3. Fryzury do długiej sukienki? Postaw na prostotę i klasykę

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.