Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Zarobki gwiazdy polskiego tenisa są po prostu astronomiczne i zwalają z nóg zwykłego Kowalskiego. Co ciekawe, większość zarobków Radwańskiej wcale nie stanowią nagrody z turniejów tenisowych. Skąd więc pochodzą zarobki Agnieszki Radwańskiej?

Kim jest Agnieszka Radwańska?

Agnieszka Radwańska to gwiazda polskiego tenisa. Urodziła się 6 marca 1989 roku w Krakowie. Jeszcze jako mała dziewczyna interesowała się sportem. Gdy zaczęła trenować tenis, wielu było pewnych, że ta mierząca 172 cm wzrostu dziewczyna, kiedyś osiągnie międzynarodowe sukcesy w sporcie.

Agnieszka Radwańska zdecydowanie jest najlepszą polską tenisistką. Była finalistką wielkoszlemowego Wimbledonu 2012 w singlu, wiceliderką oraz najlepiej notowaną Polką w historii rankingu WTA Tour. Ma na koncie również zwycięstwo w prestiżowym Turnieju Mistrzyń w 2015 roku.

Od 2007 roku Agnieszka Radwańska ma męża, który nazywa się Dawid Celt i… jest drugim trenerem oraz sparingpartnerem Agnieszki. Wszystko wskazuje więc na to, że miłość spotkała ich na korcie.

Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Jakie ma zarobki?

Agnieszka Radwańska zarabia obecnie najwięcej z kontraktów reklamowych, choć zapewne wielu zdziwi, że głównym źródłem jej zarobków nie są międzynarodowe turnieje tenisowe.

Agnieszka Radwańska w 2016 roku znajdowała się na 5 miejscu w rankingu najlepiej zarabiających tenisistek w historii. Miała wtedy na koncie 25 milionów dolarów zarobionych na międzynarodowych kortach tenisowych. Taka kwota robi ogromne wrażenie, szczególnie jeśli przemnożymy ją na złotówki. Biorąc uwagę zmienny kurs dolara możemy mówić o kwocie zbliżonej do 100 milionów złotych!

Jednakże, wielkie zarobki na międzynarodowych kortach są ściśle związane z sukcesami sportowymi. Agnieszka Radwańska nie musi się jednak martwić, gdy nie idzie jej na kortach. Wtedy z pomocą przychodzą kontrakty reklamowe, na których może oprzeć swoje zarobki.

Ile zarabia Agnieszka Radwańska z reklam? Dla przykładu, w 2017 roku zarobiła 5,4 miliona dolarów, z czego aż 4 miliony dolarów stanowiły kontrakty reklamowe! Zarobki reklamowe Radwańskiej pochodzą od takich firm jak Lexus, Lotto, Workday, Rado, Inglot, Lilou oraz koncernu paliwowego Lotos.

Radwańska nie tylko zarabia olbrzymie sumy, ale również sporo wydaje. Tenisistka na potęgę kupuje liczne nieruchomości. Za pieniądze zarobione na międzynarodowych kortach tenisowych kupiła sobie między innymi luksusowe apartamenty w Miami, Zakopanem oraz w Sopocie. Jest również właścicielką eleganckich mieszkań w Krakowie oraz w Warszawie.

Zarobki Agnieszki Radwańskiej nie są jednak przeznaczane tylko i wyłącznie na luksus. Tenisistka aktywnie i od lat wspiera fundację im. Brata Alberta oraz bierze udział w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Należy również do gwiazd, które wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Przekazała nawet na licytację własną suknię ślubną, którą przyodziała podczas ceremonii związania się węzłem małżeńskim z Dawidem Celtem.

Ile zarabia Agnieszka Radwańska? – ZOBACZ ZDJĘCIA:

Agnieszka Radwańska to gwiazda polskiego sportu.

Tenisistka ma zaledwie 1,72 wzrostu.

Ma jedną siostrę, Urszulę Radwańską, która również postawiła w swoim życiu na karierę sportową.

Mężem Radwańskiej jest jej drugi trener i sparingpartner, Piotr Celt. Para pobrała się w 2017 roku.

Ile zarabia Agnieszka Radwańśka
Fot. instagram.com @aradwanska

Radwańska czerpie ogromne zyski z reklam. Promuje ona takie marki jak Lotos, Lilou, Lotto czy Lexus.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ile zarabia Anna Starmach? Zarobki w Master Chef to fortuna
  2. Ile zarabia Alicja Bachleda-Curuś? Zarobki ma bajeczne
  3. Ile zarabia Magdalena Ogórek? Ślicznotka polskiej sceny politycznej