Ginekolog to lekarz, który o kobiecym zdrowiu wie wszystko. Doświadczenie pewnej pani doktor sprowokowało ją do zwrócenia uwagi na często popełniany błąd swoich pacjentek. Mało która z nas pomyślałaby o tym jako o faktycznym problemie. 

Ginekolog zna kobiecą naturę najlepiej i wie, co jest dla nas najlepsze. Obserwuje różne mody i zachowania, które niekoniecznie nam służą. Pani doktor zwraca uwagę na podstawowy błąd w myśleniu pań, który może być opłakany w skutkach.

Ginekolog wie lepiej

Doktor Neha Pawar opowiada o swoich ważnych obserwacjach z gabinetu. Moda na fit figurę, szczupłe i zdrowe ciało niekoniecznie może przynieść kobietom korzyści. Lekarka zauważyła tendencję do zapominania o podstawowych zasadach dbania o zdrowie, podczas gdy teoretycznie to robimy, starając się być szczupłe i wysportowane.

Lekarka zauważa, że źle skonstruowana dieta, która przynosi owszem atrakcyjny wygląd, może bardzo szkodzić naszemu zdrowiu. Tak samo jest z uprawianiem sportu, który też ma dawać nam długowieczność i witalność, a jednak bywa zabójczy dla naszego ciała, gdy nie kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Według obserwacji ginekologa, kobiety walcząc o lepszą sylwetkę, znacznie bardziej skupiają się na efektach wizualnych i zapominają, że szczupłość nie jest receptą na zdrowie.

Tymczasem nieprzemyślana dieta i sport zmieniają naszą gospodarkę hormonalną, mogą rozpocząć się zaburzenia cyklu miesiączkowego, które w konsekwencji prowadzą do wahań nastrojów i poważnych kobiecych chorób.

  1. Anna Mucha w ogniu krytyki. Widzowie nie szczędzą jej gorzkich słów, przesadziła?
  2. Uwielbiana aktorka zrobiła niemożliwą rzecz na pogrzebie Królikowskiego. Nigdy nie widzieliśmy takiego zachowania
  3. Wpadka w „Tańcu z Gwiazdami”. Iwona Pavlović zabrała głos

Kobiety zapominają o najważniejszym

Uprawianie sportu i zgrabna sylwetka nigdy nie zastąpią najważniejszego punktu dbania o zdrowie – profilaktyki. To właśnie regularne badania są drogą do długowieczności i urody, a nie mordercze diety i nieprzemyślane treningi. Zdaniem doktor, zanim zabierzemy się za dietę i wizytę u trenera personalnego, powinniśmy najpierw udać się do lekarza.

Kobieta zauważa, że jej pacjentki rzadko stosują taki sposób myślenia. Stawiają za priorytet, jak wyglądają, licząc, że ma to bezpośredni wpływ na ich zdrowie. Naturalnie, brak otyłości zmniejsza szanse na zachorowanie na wiele chorób, jednak nieodpowiednia dieta potęguje możliwość wystąpienia wielu dolegliwości, przede wszystkim związanych z niedoborem witamin i minerałów, oraz absolutnym osłabieniem organizmu i odporności, spowodowanym nadmiernym wysiłkiem.

Choć efekty wizualne mogą być doskonałe, nasze ciało może poważnie cierpieć. Lekarka zauważa, że najczęściej kobietom dbającym o sylwetkę brak wapnia, występuje też niski poziom hemoglobiny we krwi. A stąd niedaleko do kłopotów hormonalnych, które potrafią przewrócić nasze życie do góry nogami. Dlatego lekarka apeluje, by pamiętać, że fit sylwetka nie zapewnia nam zdrowia, a przede wszystkim robi to profilaktyka i przemyślany styl życia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ginekolog
fot. unsplash.com @heftiba

Lekarz ginekolog naprawdę zna się na kobiecych problemach. Jeśli przemyślenia doktor dotyczą braku profilaktyki u pań, które z założenia dbają o siebie, to faktycznie należy zwrócić uwagę, że nie tylko dieta i sport przynoszą nam zdrowie.

ginekolog
Fot. unsplash.com Suhyeon Choi

Ginekolog jest powiernikiem naszych najintymniejszych sekretów. 

ginekolog
fot. unsplash.com/bruce mars

Sport i dieta to podstawy naszego zdrowia, jednak na nic nasze starania, jeśli zapomnimy o profilaktyce. Dieta i sport bardzo wpływają na naszą gospodarkę hormonalną.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zbyt wysoki poziom prolaktyny w organizmie może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia. Z problemem warto udać się do lekarza
  2. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  3. Matka i córka wyglądają jak siostry. Naprawdę ciężko stwierdzić, która jest starsza
  4. Dziewczyna przejechała 900 km, aby zobaczyć partnera. Przez jego zachowanie wróciła już jako singielka
  5. Wiadomość, którą otrzymała od chłopaka nią wstrząsnęła. Wystarczyło, że odmówiła mu randki
  6. Powód jest spektakularny. Włożyła kawałek cebuli do skarpetki i poszła spać, ogrom korzyści ją zdumiał

Źródło: se.pl

Poprzedni artykułTVN: Kinga Rusin obiektem żartów na ramówce stacji. Słowa z ust bliskiej osoby musiały zaboleć
Następny artykułKto uczył się z takiego elementarza? Od razu przypomina się dzieciństwo
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.