GIS ostrzega konsumentów przed kiełbaskami, które mogą mieć w sobie płyn chłodzący. Produkt ma termin ważności do lipca tego roku. Przedstawiamy szczegóły.

Jak informuje Główny Inspektor Sanitarny ostrzeżenie dotyczy produktu firmy Bratmaxe. GIS został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Kiełbaski były dostępne w popularnym sklepie.

GIS ostrzega

RASFF powiadomił GIS o wycofaniu partii kiełbasek marki Bratmaxe 5 sztuk, 313 g. Powodem takiej decyzji są możliwe zmiany organoleptyczne produktu, a dokładnie gorzki smak.

Wszystko przez możliwy kontakt powierzchni kiełbasek z czynnikiem chłodzącym – w zakładzie produkcyjnym doszło do awarii. 

Producentem kiełbasek jest Meica Ammerländische Fleischwarenfabrik Fritz Meinen GmbH & Co. KG 26181 Edewecht, a dystrybutorem w Polsce Auchan POLSKA Sp. z o.o.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Jak czytamy na gov.pl, obecnie nie ma danych na temat tego, czy spożycie produktu może być ryzykowne dla zdrowia.

Działania podjęte przez spółkę Auchan POLSKA to wycofanie produktu ze sprzedaży i jego utylizacja, a do tego także poinformowanie klientów o wycofaniu towaru ze sprzedaży. Państwowa Inspekcja Sanitarna monitoruje cały proces.

Zobacz zdjęcie:

gis
fot. gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. ,,Rolnicy. Podlasie”. Andrzej mówi, kto przejmie jego gospodarstwo
  2. Mariusz Ryjek nie żyje. Zbiórka zorganizowana przez przyjaciół przekroczyła najśmielsze oczekiwania
  3. Polski duchowny skuty kajdankami na środku ulicy. Nagranie trafiło do sieci, wiadomo za co został zatrzymany

Źródło: gov.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.