Golden retriever to rasa uwielbiana na całym świecie. Te psy wzbudzają mnóstwo pozytywnych emocji, bo same są uśmiechniętymi i radosnymi psiakami. Właściciele pewnego retrievera postanowili sprawić mu niespodziankę. Reakcja tego psa była istnym wybuchem psiego szczęścia! 

Golden retriever jest psem o wyjątkowym usposobieniu. Gdy otrzymał wspaniały prezent-niespodziankę, dosłownie oszalał ze szczęścia. Na szczęście właściciele wszystko nagrali!

Golden retriever uszczęśliwiony niespodzianką

Golden retrievery słyną z wyjątkowo radosnego usposobienia. Prawie nigdy się nie smucą, zawsze są skore do zabawy, przytulania się i uśmiechu. Zazdrość? Chyba nie znają tego słowa. Dlatego wiele rodzin z malutkimi dziećmi decyduje się na tę rasę. Właściciele pewnego retrievera o imieniu Pork, postanowili obdarować go wyjątkowo niespodzianką. Podarowali mu… malutkiego szczeniaczka.

Pork mógłby poczuć się zazdrosny i niezbyt ucieszyć się z prezentu. Zamiast tego pies rzucił się z radością na nowego członka rodziny i zaczął go przytulać! Natychmiast mianował się jego starszym bratem i od tej pory zachowywał się tak, jakby był odpowiedzialny za bezpieczeństwo malucha. 

  1. Mąż chciał dotknąć ciążowego brzuszka żony. Ich pitbull zareagował natychmiast
  2. Za granicą zaczyna brakować psów i kotów do adopcji. Niezwykły powód
  3. Kotka z rują. Jak długo trwa „marcowanie”, i jak je rozpoznać? Odpowiadamy

Zabawa ponad wszystko

Jest może jedna rzecz, z którą Pork trochę przesadza. Chyba za bardzo chce się bawić z niewiele jeszcze rozumiejącym szczeniaczkiem. Golden retriever biega wokół małego pieska i chce się z nim ganiać, a mały zupełnie nie umie za nim nadążyć! Wszystko jest jednak kwestią czasu.

Golden retriever postanowił zaopiekować się szczeniaczkiem i szybko przyjął go do rodziny. Ta rasa świetnie adaptuje się w rodzinie i wśród innych zwierząt. Swoje relacje z innymi psami czy zwierzętami rozpoczyna od współpracy, nie od rywalizacji. Dlatego Golden retrievery są kochane na całym świecie. Mówi się jedynie, że marny z niego obrońca. Jest tak pozytywnie nastawiony do ludzi, że raczej pomoże wynieść coś z naszego domu złodziejom, niż ich z niego przegoni. Szkolenia w tej kwestii niewiele dają, jednak zdarzają się wyjątki. Wszystko jest także kwestią charakteru każdego z psów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

golden retriever
Fot. youtube.com/ Viral Paws

To była braterska miłość od pierwszego wejrzenia. Pork nie spuszcza malucha z oka!

Ten filmik zwala z nóg.

golden retriever
Fot. unsplash.com/ Sarah Arista

Golden retrievery kochają wszystkich ludzi, dlatego mówi się, że marni z nich obrońcy. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Husky po raz pierwszy zobaczył przestraszonego szczeniaka. Chwilę później zrobił najpiękniejszą rzecz, wszystko się nagrało
  2. Weterynarz pomylił leki dla kota. Skutki okazały się katastrofalne
  3. Staruszka myślała, że nigdy nie zobaczy już swojego kota. Nigdy nie przewidziałaby, co się wydarzy

źródło: pawmygosh.co

Poprzedni artykuł96-latka postanowiła pomóc swojej przychodni. Gest emerytki jest godny podziwu
Następny artykułZ ostatniej chwili: Będą kolejne zakazy przez epidemię. Dotyczą sklepów i pracy
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.